sportFive965943
צילום: ספורט 5
שני הפסדים בדו ספרתי (עודד קרני)
שני הפסדים בדו ספרתי (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

1. קורסים בבת אחת
הפועל תל אביב כנראה היתה קונה ניצחון אחד מתוך שני מחזורי הפתיחה, שזימנו לה שתיים משלוש הקבוצות הטובות בליגה, הפועל חולון והפועל ירושלים. אפשר לומר שגם שני הפסדים היו מתקבלים איכשהו על הדעת בשל איכות היריבות, אבל גם להפסיד יש דרך. ואתמול (שבת) נראה היה שלאדומים אין עדיין דרך, לאחר שהובסו 90:72 בידי הפועל ירושלים בהיכל שלמה, וספרו הפסד שני העונה בדו ספרתי. "זה בסדר להפסיד, הבעיה היא שמשחק שני ברציפות אנחנו לא תחרותיים וזו הבעיה", סיכמו במועדון את הלך הרוח.

"הפסדנו ב-20 הפרש אז אני לא אספר סיפורים, זה הפרש לא טוב", אמר אריאל בית הלחמי במסיבת העיתונאים בסיום. "אמנם היינו במשחק יותר דקות מבשבוע שעבר, אבל זה לא מספיק. אנחנו צריכים שיותר שחקנים יתרמו, לא קיבלנו את התפוקה שהיינו צריכים לקבל".

העניין הוא שהמשחק אמש היה העתק כמעט מושלם למשחק בחולון בשבוע שעבר. הפועל פותחת טוב, אבל במחצית השניה - לפתע - קורסת למשך דקות בודדות ומאבדת את המשחק. כך קרה בחולון, כך קרה אתמול כאשר הירושלמים רצו 0:15 ברבע האחרון וגמרו את המשחק. "פשוט לא שיחקנו באותן אנרגיות של המחצית הראשונה, איבדנו שליטה על משחק", הסביר דמיטריוס טרדוול, שסיים עם 10 נקודות ו-12 ריבאונדים. "הם עשו ריצה ומשם לא הצלחנו לעצור אותם".

בהפועל שוב דיברו על אותה רוח לחימה, שהיתה חסרה אתמול, בדיוק כפי שחסרה בשבוע שעבר בחולון. הנתון הסטטיסטי שימחיש זאת בצורה הטובה ביותר הוא התבוסה מתחת לסלים - ירושלים קטפה 45 ריבאונדים, לעומת 27 בלבד של הפועל ת"א. "אם לא נדע לעצור את זה ולהתעשת, אז הדברים הלא טובים האלה עלולים להשפיע עלינו בהמשך", סיכם בית הלחמי.

רודריגז יוחלף? (עודד קרני)
רודריגז יוחלף? (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

2. עוד שינויים בדרך
נכון, אנחנו בשלב מאוד מוקדם בעונה, אבל בהפועל כבר מבינים שככל הנראה, התלכיד שנבנה בקיץ לא מספיק טוב. אחרי שזר אחד כבר הוחלף, מארק ליונס על רודני פרוויס, כעת ישנן מחשבות לבצע תחלופה נוספת. "יהיו פה עוד שינויים, זה ברור", אמרו במועדון. "השאלה היא רק מי, כמה ומתי".

המועמדים הראשוניים לשלם את המחיר הם כמובן הזרים. דמיטריוס טרדוול הוא הזר היחידי עד כה שממנו קיימת שביעות רצון וליונס רק הגיע, כך שהשניים האחרים הם אלו שעלולים להיות מוחלפים: מלקולם גריפין ודזי רודריגז. מגריפין, שהגיע כדי להיות הגארד המוביל, ישנה אכזה גדולה יותר, כשגם אתמול הוא לא מצליח להטביע חותם משמעותי עם 7 נקודות (2 מ-10 בלבד מהשדה) ו-7 אסיסטים.

"ברור שהאצבע המאשימה הראשונה שמופנית היא לעבר השחקנים שאמורים להיות המובילים אבל אני לא רוצה להסתכל על זה בצורה הזאת", אמר בית הלחמי. "הפסדנו כקבוצה, והבעיה שלנו היא שאנחנו מרימים ידיים כשהעסק לא הולך. זו בעיה שצריך קודם כך לטפל בה, אחר כל נטפל במקרים נקודתיים".

גינת. הישראלי המוביל (עודד קרני)
גינת. הישראלי המוביל (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

3. הישראלים שפחות תורמים
גם מבחינת הקאדר המקומי התעוררו לפתע סימני שאלה. ההיררכיה די ברורה: תומר גינת היא הישראלי המוביל, אחריו חואקין שוכמן וים מדר. שלושת הישראלים המשלימים - אלישי כדיר, אייזיאה אייזנדורף ומייקל בריסקר - שיחקו אתמול 11 דקות. ביחד. בריסקר, שהיה עמוק על הספסל, עלה פתאום במהלך הרבע הרביעי והוחזר לספסל כעבור דקה בלבד.

לגבי כדיר את אייזנדורף, בהפועל יעשו חושבים. במועדון מודעים לעובדה שאם יוחלף זר נוסף, הדבר גם עלול להיות כרוך בעלויות נוספות. לכן, ייתכן שהפועל תנסה לחסוך במקומות אחרים וכבר עלתה האפשרות שאחד מבין כדיר או אייזנדורף יושאל לקבוצה אחרת, שכן לקבוצה אין הלוקסוס להחזיק סגל שחקני בכירים שממעטים לשחק.

כל הכרטיסים נמכרו (עודד קרני)
כל הכרטיסים נמכרו (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

4. "עלויות שיטור מוגזמות"
בהפועל ת"א התגאו אתמול שהאולם היה מלא ב-3,300 אוהדים, כל הכרטיסים נמכרו, ובאווירה הנהדרת שהיתה אמש בהיכל שלמה גם נערך מיוחד לאקדמיית הנוער שהקבוצה מפעילה. מה ששוב הציק לאדומים, היו הדרישות, המוזגמות בעיניהם, לכוחות שיטור ואבטחה - 75 סדרנים ו-33 שוטרים, ממוצע של איש אבטחה לכל 30 אוהדים באולם.

"המשחק הזה היה עובר בשקט גם עם פחות אנשי אבטחה", אמרו בהפועל, והתייחסו לצד הכלכלי של העניין: "ההוצאות על האבטחה אתמול היו בסדר גודל של 75 אלף שקלים. בהנחה שאנחנו מוכרים כרטיס ממוצע ב-75 שקלים, אז 1,000 כרטיסים הולכים רק לכיסוי הוצאות אבטחה. זה בלתי נתפס, איך אפשר להרוויח כסף כשהדרישות של המשטרה כל כך גבוהות?".