(צילום: מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
יקווה שלא לפתוח עם שני הפסדים. זילברשטיין (צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
יקווה שלא לפתוח עם שני הפסדים. זילברשטיין (צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

משחקי המחזור השני בליגת ווינר יימשכו מחר (שני, 20:15), כאשר המשחק הראשון מבין השניים שייערכו יפגיש את עירוני נהריה ועירוני נס ציונה - שתי קבוצות עם לא מעט שאיפות העונה.

נהריה מגיעה אחרי ניצחון דחוק במחזור הפתיחה, 61:63 על הפועל אילת - ובאופן כללי מציגה פתיחת עונה חיובית. השחקנים של דני פרנקו ניצחו בשבוע שעבר הודות ליכולת הגנתית משובחת, שהשאירה את האילתים על 20 נקודות בלבד במחצית השנייה, אך מודעים לעובדה שיהיה חייבים לקלוע טוב יותר. הם הצליחו לנצח למרות שקלעו שלשה בודדת מ-13 ניסיונות – המאזן הכי גרוע שלהם מאז שקבעו שפל ליגה היסטורי עם 0 מ-26 מעבר לקשת מול הפועל ירושלים בעונה שעברה.

מי שנראה טוב בפתיחת העונה הוא ג׳ף אדריאן, שהגיע לנהריה אחרי עונה רעה בהרצליה. הוא הוביל את הסגולים במחזור הפתיחה במדד (18) ובפלוס-מינוס (10+), כשהוא מגלה דומיננטיות בצבע, שהזכירה את הסנטר הנפלא של לפני שתיים ושלוש עונות. גם ניב משגב, שחזר מפציעה בכתף, קיבל מחמאות לאחר שגילה יכולת טובה וסיים עם 8 נקודות.

נס ציונה, מנגד תחפש ניצחון בכורה, לאחר שבמשחק הקודם נתקלה בהפועל ירושלים, כאשר בקבוצה מודעים לסטטיסטיקה: הפעם האחרונה שבה החבורה מלב המושבה פתחה את הליגה עם שני הפסדים רצופים הייתה ב-15/16, עונה בסיומה היא ירדה ללאומית.

הישראלים של עירוני נס ציונה קלעו במחזור הפתיחה יותר נקודות (44) מאשר השחקנים הזרים (37), כאשר רביב לימונד, טל דן וגולן גוט מסיימים בספרות כפולות. מי שיצטרך לגלות שיפור הוא הסנטר ג׳ף וויטי, שנחת עם רזומה מרשים במיוחד אבל בינתיים מתקשה להשתלב.