לוי, גרף מחמאות (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
לוי, גרף מחמאות (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

ארבעה ימים לפני פתיחת הקמפיין האירופי, הפועל ירושלים עמדה למבחן לא פשוט בזירה המקומית - ועברה אותו בהצלחה מרובה. האדומים של עודד קטש הביסו 72:90 את הפועל תל אביב בחוץ, שמרו על מאזן מושלם בתום המחזור השני בליגת העל ויגיעו עם הרבה ביטחון לקראת המשחק מול באנביט בטורקיה באמצע השבוע.

לא מעט זרים טובים יש בסגל של הקבוצה מהבירה, אבל אלה היו הישראלים - נמרוד לוי ותמיר בלאט - שהובילו לניצחון המרשים בדרייב אין. לוי גם נבחר למצטיין בזכות 15 נקודות ו-8 כדורים חוזרים (חמישה מהם בהתקפה) ואמר בסיום: "יש פה אווירה נהדרת ויש דקות שהפועל ת"א דוחפת יחד עם הקהל שלה. אני שמח שידענו לעמוד מולם בדקות האלה ואחר כך לעשות את הריצה שלנו. אני כל יום לומד דברים מעודד באימונים ונהנה לשחק תחתיו. אני מרגיש טוב ורק שימשיך ככה".

קטש עצמו פירגן לפרוספקט: "הוא ילד עם ביטחון, הוא יודע מה הוא שווה והכי חשוב - הוא רוצה ללמוד ומכוון גבוה. הוא עובד נכון, מקצוען אמיתי ואין לי ספק שאם הוא ימשיך בגישה הזאת, אז הוא רק יילך וישתפר".

על המשחק עצמו אמר המאמן הירושלמי: "החצי הראשון לא היה טוב. התפקיד שלי הוא להסתכל על חצי הכוס הריקה. בחצי השני שמרנו, היינו יותר חכמים בהתקפה וזה נתן להם פחות אופציות לרוץ. בחצי הראשון, כמו בנס ציונה, שיחקנו יותר בקצב שלהם. נצטרך להתחיל בצורה הרבה יותר חכמה בטורקיה, לשחק בבאנביט זה לא קל".

מנגד, הפועל תל אביב נותרה יתומה מניצחון ליגה גם בתום המחזור השני ולמעשה היא סופרת הפסד שני בפער דו-ספרתי. "באמצע הרבע השלישי המשחק התהפך, עד אז היינו שם", סיכם אריאל בית הלחמי, "כשאתה לא סוגר בריבאונד אחרי שאתה עובד יפה בהגנה, זה שובר וזו התוצאה. כדי לנצח קבוצה בסדר גודל הזה אנחנו צריכים תפוקה יותר איכותית מהשחקנים הבכירים. זה מטריד כשאנחנו עומדים ולא קולעים, אבל אין פתרון קסם".