(מנהלת הליגה)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

אחרי 4 הפסדים רצופים ועם הרבה נשמה, מכבי אשדוד הצליחה לחזור למסלול הניצחונות. הצהובים גברו הערב (שני) 80:82 על הפועל ת"א לאחר סיום סופר דרמטי, במהלכו החטיאו האדומים 3 פעמים בהתקפה האחרונה. סק הנרי סיים כקלעי המוביל והרכש החדש, גיל אמיתי, היה מצוין.

קלעו לאשדוד: סק הנרי 20, דייויד לורי (10 ריב') וגיל אמיתי 15 כ"א, קמרון לונג 13, נמרוד לוי 8, טרנס ווטסון 4, טראוויס ווריק 3, אלכס צ'וברביץ' ונתנאל ארצי 2 כ"א. קלעו להפועל ת"א: רביב לימונד 16, טוני גפני 14, אדריאן בנקס 12, טייווין מקי 11, ג'רל מקניל ורפי מנקו 8 כ"א, מאט הווארד 7, תומר גינת 4.

הפועל ת"א לקחה את השליטה בפתיחת המשחק ועלה מהר ליתרון דו ספרתי. יחד עם זאת, אשדוד הפגינה אופי לאורך דקות ארוכות והצליחה לייצר ריצות ומשחק צמוד. בדקות הסיום השחקנים הצהובים פשוט רצו יותר, וזה מה שהביא להם את הניצחון בסופו של דבר.

גיל אמיתי קיבל את הקרדיט מבראד גרינברג לפתוח בחמישייה, והחזיר בגדול. הרכז, שכמעט ולא שיחק בנס ציונה, קלע שלשה גדולה מהחצי בסיום המחצית, והוסיף שלשה גדולה עוד יותר, במצב של 79:79, שבעצם ניצחה את המשחק. דיוויד לורי היה מצוין גם הוא ברגעי ההכרעה וקלע סלים חשובים, לצד 6 ריבאונדים בהתקפה.

בצד של הפועל ת"א היה ניתן לראות את חוסר היציבות שמאפיין את הקבוצה. האדומים היו יכולים לגמור את המשחק מספר פעמים, אך פשוט לא עשו זאת. טוני גפני שוב היה טוב וגם לימונד ממשיך להזכיר את מה שכבר שכחנו ממנו, אך הפעם זה לא הספיק. בצד החיובי, מאט הווארד חזר לשחק מאז שנפצע במחזור השני. הוא סיים עם 7 נקודות ו-6 ריבאונדים ב-24 דקות ודי ברור שהוא יכול לתרום יותר לקבוצה של דני פרנקו.

מהלך המשחק
גיל אמיתי, סק הנרי, נמרוד לוי, דייויד לורי וטרנס ווטסון פתחו במכבי אשדוד. אביב לימונד, ג'רל מקניל, רפי מנקו, מאט הווארד וטוני גפני עלו בהפועל ת"א.

הפועל ת"א פתחה את המשחק כשהיא הולכת חזק לטוני גפני. הצהובים הגיעו להמון זריקות נוחות, אבל לא קלעו והתקשו לברוח (4:6). האדומים המשיכו לרוץ בכל הזדמנות ועלו ל-8:13, אחרי ריצת 2:11, שגרמה לגרינברג להעזיק פסק זמן. הפועל ת"א המשיכה בשלה וסיימה ריצת 2:16, שבמהלכה ראינו לא מעט מהלכים טובים בהגנה. אשדוד ניסתה לחזור למשחק, וירדה בסיום הרבע הראשון בפיגור חד ספרתי - 20:14.

אשדוד ניסתה את מזלה מחוץ לקשת ברבע השני, ולא קלעה באחוזים טובים. מנגד, מקניל נכנס לעניינים עם שלשה משלו (17:24). אשדוד הצליחה להגיב עם ריצה משלה ולהוריד את ההפרש, אך בנקס הרגיע את הרוחות עם שלשה (33:25). לורי ואמיתי לא נתנו למשחק לברוח, ועם סלים גדולים הצליחו לצמק את ההפרש. הרכז הישראלי קלע עם הבאזר והוביל את אשדוד ליתרון ראשון מזה דקות ארוכות - 43:44.

גפני, שנחלש ברבע השני, פתח טוב את המחצית השניה עם שלשה. לימונד הוסיף סל במתפרצת בדרך חזרה ליתרון (46:51). אשדוד שוב לא נתנה למשחק לברוח לה, ואחרי גג גדול של צ'וברביץ', לונג החזיר את היתרון לדרום (51:52). שוב היתרון החליף צד והפועל ת"א הגיבה עם ריצת 0:8 משלה (52:59). נמרוד לוי והנרי הורידו את ההפרש עד סוף הרבע - 60:63.

מקי פתח קצת את היתרון עם שלשה, הנרי השיב עם אחת משלו בהתקפה הנגדית. ווטסון עם סל קשה החזיר אשדוד ליתרון (68:69). לורי היה מצוין בריבאונד ההתקפה ושמר את הצהובים במשחק. ההגנה של אשדוד התקשתה מול החדירות האדומות (77:77). גיל אמיתי קלע שלשה אדירה שהעלה את אשדוד ל-79:82. הפועל ת"א הגיע בפיגור 2 להתקפה האחרונה, אך החטיאה 3 פעמים והפסידה את המשחק - 80:82 לאשדוד בסיום.