גם ג'מצ'י נתן עצות (אתר רשמי, מכבי ת
גם ג'מצ'י נתן עצות (אתר רשמי, מכבי ת"א) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

מכבי ת"א תעלה הלילה (בין שלישי לרביעי) על המשטח היפהפה בברקליס סנטר, ותפגוש את ברוקלין במשחק שיסגור את המסע הארוך שלה מדרום אמריקה ועד צפון היבשת. עבור אלופת אירופה זה יהיה המשחק השני מול קבוצת NBA, אחרי ההפסד 107:80 לקליבלנד של דייויד בלאט. הפעם תהיה קצת פחות התרגשות, ואולי גם תוצאה שונה.

17,732 מושבים יש באולם החדשני ששוכן בלב ברוקלין, ניו יורק, ורבים מהצופים יהיו חברי הקהילה היהודית בעיר. אליהם יצטרפו גם לא מעט בני משפחה וחברים של השחקנים האמריקאים שנמצאים בתפוח הגדול. השחקן הנרגש מכולם היה כנראה סילבן לנדסברג, שחזר למקום בו נולד וגדל ואף התארח בתוכנית הבוקר של רשת פוקס.

בשעות הבוקר (שעון ניו יורק) מכבי תל אביב קיימה את אימון הקליעות באולם המשחק, במה שהיווה שינוי קיצוני מהאולם שהצהובים נאלצו להתאמן בו אתמול - בברוקלין קולג'. במכבי זעמו אתמול על הנדידה לאולם נידח, ואף הגישו תלונה ל-NBA בנושא. בראיין רנדל, שלא שיחק בתקופה האחרונה בגלל קרע קטן בשריר הירך, יקבל דקות ראשונות מזה זמן רב.

למרות ההתרגשות מצד הקהל הישראלי, בברוקלין יש פחות עניין מצד האוהדים והמשחק כלל לא ישודר ברשתות המקומיות. יש לציין שברוקלין מחזיקה מספר שמות בולטים מאוד כמו קווין גארנט, דרון וויליאמס וג'ו ג'ונסון, והיא הגיעה לסיבוב השני בפלייאוף בעונה שעברה.

בניגוד ללנדסברג, ג'ייק כהן גדל בפילדלפיה, אבל גם הוא מתרגש לשחק בניו יורק: "זה נחמד, האולם הזה נהדר. זאת הפעם הראשונה שלי פה. יצא לי לשחק בהרבה אולמות NBA, אבל כאן יש תחושה טובה. אנחנו רק רוצים להשתפר, ראינו שוב את המשחק מול קליבלנד ויש דברים שאנחנו יכולים להשתפר כקבוצה וגם כל אחד באופן אישי. אני מקווה שיהיו הרבה משפחות של שחקנים, אני יודע שחברים שלי והמשפחה יגיעו".

מה יותר טוב, האולם הזה או האולם שבו התאמנתם אתמול?
"זאת השוואה דרסטית. מן הסתם האולם הזה יותר טוב".