נוגע באושר. רביב לימונד (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
נוגע באושר. רביב לימונד (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

איזה ערב עבר אתמול (שני) על רביב לימונד. הפועל תל אביב שלו ניצחה 58:78 בדרבי את מכבי תל אביב והוא קלע 9 נקודות שהכניסו אותו לרשימת 100 הקלעים הכי גדולים בכל הזמנים בכדורסל הישראלי. בראיון לתוכנית הרדיו 'חמש באוויר' סיפר הגארד על מה שעובר עליו אחרי ההישג המדהים וגם התפנה לסגור חשבון עם האקסית בצהוב.

"מבחינת הניצחון, זאת הרגשה מדהימה. זאת חוויה להגיע לאולם שם במשחק דרבי ולעשות כזה ניצחון מוחץ. זאת חוויה של פעם בקריירה. לא הרבה פעמים אתה חווה משהו שכזה. זה בהחלט רגע שאני אשמור אותו לכל החיים", אמר לימונד, שגם מקווה שההצגה תמונף לעתיד מוצלח עבור האדומים: "השאיפה שלי עכשיו זה לגדול עם הפועל. זה הבית שלי ואני רואה בו את העתיד שלי. יש לנו המון מטרות משותפות כמו לתקוע יתד בצמרת של הכדורסל בישראלי. באופן טבעי, אנחנו גם רוצים תארים ואם זה יקרה זה יהיה מדהים".

ב-2009/2010, העביר לימונד עונה לא מוצלחת מבחינתו במכבי תל אביב, בה לא קיבל יותר מדי הזדמנויות. אך אם תשאלו אותו, העניין שיחק לטובתו: "מזל שלא נתנו לי קרדיט במכבי תל אביב, כי אז הייתי נשאר שם. מצאתי את המקום שאני אוהב, להיות במכבי זה לא משוש חיי ואני שמח שאני בהפועל וטוב לי בהפועל. מה שהיה שם זה בעבר, זה חלק מההיסטוריה". כשהתבקש להסביר את האמירה, אמר הגארד: "אני לא מתחבר למה שמכבי כמועדון מייצגים ולאיך שהם רואים את הדברים. מאידך, אני מאוד אוהב ומתחבר להפועל".

למרות הסלידה מהיריבה העירונית, לימונד מצא מקום לנחם את גיא גודס שעובר זמנים לא פשוטים. "כואב לי עליו. הוא מאמן מצוין ועובר תקופה לא נעימה. הלוואי והייתי יכול לחזק אותו בכל דרך שהיא". אתמול מאמן מכבי הורחק ובתגובה בעט בכיסא, ויריבו באדום התייחס לכך: "הוא מרגיש את הלחץ נושף בעורפו וגרם לו להתנהג כמו שהתנהג. כל הלחץ שם הוא כל כך לא בריא שזה מוציא מאנשים כאלה דברים כאלה. אני מאוד מקווה שיהיה לו בסדר ושיעבור את התקופה הקשה הזאת. אך אני מתעסק בהפועל וזה מה שחשוב לי, כל אחד והחבילה שלו".

"חבל שלא עשיתי את המעבר להפועל תל אביב בגיל 23, או אפילו לפני", סיפק לימונד מסקנה מהקריירה אליה הגיע. הוא גם הסביר מהיכן באה: "החיבור עם הקהל, מי שסובב את הקבוצה וההנהלה גרמו לי להיקשר להפועל בצורה שאני רואה אותי משחק בה כל החיים". הוא גם חשף מהיכן מגיעה יכולת הטובה אותה הוא מפגין יחד עם הקבוצה: "למדתי שכשאתה משחרר ולא מלחיץ את עצמך לעמוד בציפיות של אחרים, דווקא אז הדברים מסתדרים מעצמם. חשוב לי כקבוצה שננצח ואני עסוק רק בזה. אני לא מתעסק בעצמי כל הזמן. השחקנים שמסביבי, וכמובן עודד קטש, עוזרים לי להגיע למקומות שאני אוהב, אין סיבה שאני לא אהיה טוב".