עצבים, עצבים, עצבים. גודס יורד לאחר שהורחק (אלן שיבר)
עצבים, עצבים, עצבים. גודס יורד לאחר שהורחק (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

מכבי ת"א רשמה הערב (שני) שפל חדש בפתיחת העונה המסויטת שלה. אחרי שהובכה מול צסק"א, הפועל ירושלים וצדביטה, אלופת אירופה התבזתה שוב - ובענק. היריבה המרה הפועל ת"א הגיעה לנוקיה והתעללה בצהובים עם 58:78 מדהים בדרבי הגדול. לראשונה מאז 1993 האדומים מנצחים בהיכל, גיא גודס ופיני גרשון בצרות.

מושג על הלחץ הרב בו נמצא גודס היה אפשר לקבל לקראת סיום המשחק. המאמן התפרץ על השופט, ספג עבירה טכנית אך לא נרגע. אחרי מספר מילים נוספות הוא גם הורחק והוציא עצבים עם בעיטה לכסא שעמד בדרכו.

"זה משבר לא פשוט, אנחנו עמוק בתוך בור, בעיקר מנטאלי", אמר גודס לאחר מכן, "אנחנו מנסים לצאת מזה ולא מצליחים. כמו שאמרתי לחבר'ה בחדר ההלבשה -  אסור לוותר. צריך להמשיך להתקדם ולגייס כוחות מנטאליים". כנשאל מה עובר על שחקניו סיפר: "זה לחץ. היינו קפואים, החטאנו ליי-אפים ומצבים שאני לא ראיתי הרבה שנים. שחקנים שנכנסו פחדו לקחת זריקה מחשש שזה לא ייצא טוב וככה זה נראה".

"יצאתי מכליי כי הייתי עצבני על המשחק שלנו", הסביר המאמן את התנהגותו, "הגבתי כמו שהגבתי ובדרך כלל זה לא מתאים לי". לגבי שינויים בסגל הוסיף: "זה לא הזמן לדבר על זה. נחשוב מה עושים. קשה מאוד להגיד עכשיו מי או מה הבעיה, צריך לחשוב בהיגיון. זה רגע חם וכשנשב בהמשך ניקח החלטות. במכבי ת"א יש לחץ ומי שלא אוהב את זה צריך לשחק בקבוצה אחרת. לצערי לא שיחקנו טוב תחת הלחץ".

Get Adobe Flash player

 מנהל מכבי תל אביב, ניקולה וויצ'יץ', הוסיף: "קשה לדבר אחרי הלם כזה, כמו שאנחנו חווים בשבועות האחרונים. אנחנו צריכים לעלות על הדרך הנכונה, כמובן שהשחקנים הם אלה שחייבים לגרום לשינוי, אך כולנו במצב לא טוב. צריך הרבה סבלנות ועבודה כדי שנצא מזה".

"לא זכור לי מצב כזה ב-20 שנה שאני בכדורסל. אנחנו לא מתכוונים לבכות על זה, אלא נשב ונחשוב על המהלך הבא", הוסיף ווייצ'יץ', "משהו כמובן לא עובד אצלנו ולא קורה כמו שאנחנו מצפים. אנחנו יוצאים למלאגה בעוד כמה שעות למשחק חוץ קשה וזה הזמן להראות שיש לנו אופי. אנחנו פגועים כעת".

על כך שסקוטי הופסון הוזכר כמועמד לחזק את הקבוצה, אמר הקרואטי: "אנחנו מקבלים בין 7 ל-10 שמות בכל יום. יש כאן שחקנים מספיק טובים, נמצא את הפתרון. צריכים להחליף את פניני ולהביא שחקן ישראלי במקומו".