כוחות האבטחה כבר מחוץ להיכל נוקיה
כוחות האבטחה כבר מחוץ להיכל נוקיה | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

130 שוטרים ו-250 מאבטחים יופקדו על הסדר בדרבי בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב הערב בהיכל נוקיה (20:50, שידור ישיר בערוץ 1) - 30 שוטרים יותר מאשר בדרבי שנערך בהיכל בעונה שעברה.

באופן שונה מהרגיל ובהנחיית המשטרה, שחקני מכבי לא יגיעו להיכל עם רכביהם, אלא יחנו בחניון שיועד לכך ויגיעו בליווי משטרתי באוטובוס הקבוצה. שוטרים ישמרו על רכביהם עד שישובו לאסוף אותם, זאת כחלק מההיערכות המיוחדת בעקבות האירועים האלימים בכדורגל. גם שחקני הפועל ת"א מתאספים קודם לכן ויגיעו ביחד באוטובוס בליווי משטרתי.

כ-750 אוהדים אדומים יגיעו לדרבי ויישבו בשערים 4-5 למעלה. הם יוכלו להיכנס רק מהכניסות לשערים אלה, שיהיו מגודרים. השוטרים קיבלו הנחיות להיות עירניים למצב בו אוהדים רוצים להיכנס לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים, וכמו כן הנוכחות המשטרתית תהיה ערה בסביבת האולם וברחובות הצדדיים לפני, במהלך ואחרי המשחק.

הפועל ת"א עשתה שינוי בסגל כששיחררה את הרוקי ריון בראון, שחזר בינתיים לארה"ב. לארי אובאנון, שחזר לארץ אחרי ששיחק כאן בעבר, בין היתר באילת אצל עודד קטש, ישחק הערב בדרבי.

אובאנון הוא גארד ותיק ומנוסה ששוחרר לאחרונה מראשון לציון, וגם קלישאות מוכרות הוא יודע לספק: "אני מכיר את הדרבי וכל מה שמסביבו - את המסורת של הפועל ואת היריבות. זה לא סתם עוד משחק ואנחנו מגיעים כדי לנצח, כמובן. הם קבוצה טובה, אלופי אירופה, אבל אנחנו נגיע, נשחק חזק, ניתן הכל כדי לנצח".

מנגד, יוגב אוחיון התגבר על פציעה ויעמוד לרשותו של גיא גודס. מכבי תל אביב מגיעה למשחק כמו חיה פצועה אחרי ההפסדים להפועל ירושלים וצדביטה זאגרב, כשמפלס הלחץ הרגיל מכתיב כמעט אפס סובלנות לאפשרות של הפסד ביתי בדרבי.

המאזן ההיסטורי בין שתי הקבוצות עומד על 25:77 למכבי - 6:45 כשהיא המארחת ו-19:32 אצל הפועל. הפעם האחרונה שעודד קטש וגיא גודס נפגשו כמאמנים ראשיים על הפרקט הייתה בחצי גמר הפיינל פור בעונת 2009/10. גלבוע/גליל של קטש ניצחה אז את הפועל ירושלים של גודס, כשג'רמי פארגו ובראיין רנדל שיחקו אז במדי הצפוניים והמשיכו עד לזכיה באליפות.

רקע צהוב
שבוע די מסויט עובר על מכבי תל אביב. שני הפסדים צורבים, דרבי קשה ויציאה למשחק חוץ במלאגה בפתח. אם זה לא מספיק, האלופה גם נמצאת בימים אלה בדין ודברים עם מנהלת הליגה.

הצהובים משחקים ביום שני ה-17 בנובמבר בגן נר מול גלבוע/גליל ובהמשך השבוע תשחק בלימוז' (חמישי). הרצון של אלופת אירופה היה לשחק ביום ראשון ולהמריא למשחק ביום שלישי. כעת, הם מנסים להקדים את המשחק בלגבוע ביום, אך ללא הצלחה.

במנהלת יודעים לספר שאם מכבי מבקשת בקשות עוד לפני שמפורסמים תאריכי המשחקים, הם משתדלים לעזור. מכיוון שכבר יצא השיבוץ, אין הרבה מה לעשות ומכבי תצטרך להמריא לצרפת ברביעי, יום לפני משחק שעשוי להפוך לקריטי.

רקע אדום
בתוך כך, בהפועל ת"א מתכננים לחנוך את האולם החדש במשחק שמינית גמר גביע המדינה ב-24 בדצמבר מול עירוני נס ציונה,  ההיכל במתחם הדרייב אין אמור להגדיל משמעותית את ההכנסות למועדון האדום (כ-3,500 מושבים).

בין הקבוצה לעיריה הושג כבר סיכום שמשחק הליגה הביתי הראשון באולם יהיה ב-4 בינואר מול הפועל ירושלים, מה שאומר שהדרבי הבא לא יתקיים בהדר יוסף אלא בהיכל החדש.