בלו מבקר באימון מכבי (האתר הרשמי) (צילום: ספורט 5)
בלו מבקר באימון מכבי (האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

אחרי שזכה עם מכבי ת"א באליפות אירופה, אליפות ישראל וגביע המדינה בעונה שעברה, דייויד בלו החליט לפרוש כזכור ואמש הוא ביקר את הצהובים באימון בניו יורק. הלילה (בין שלישי לרביעי, 02:30) ישחקו חניכיו של גיא גודס מול ברוקלין במשחק הכנה, לאחר שכבר התמודדו לפני יומיים מול קליבלנד קאבלירס של דייויד בלאט. אורח נוסף שהגיע לאימון מכבי בברוקלין הוא אנדרו וויזנייבסקי, ששיחק בעבר בקבוצה.

דיוויד בלו, אתה מתגעגע לחולצה הצהובה?
"אני מאוד אוהב את הגופיה הצהובה, כיף לי לפגוש את כולם, אבל יש לי חולצה יפה ואני לא רוצה להוריד אותה". מלבד העונה האחרונה, בלו שיחק בעוד שלוש קדנציות במכבי ת"א. הראשונה בעונות 2002-2004, לאחר מכן חזר לצהובים בעונת 2007/8, והשלישית היתה ארוכה יותר, מ-2009 ועוד 2012.

על הפרישה אמר בלו: "לפני שנתיים היתה לי האפשרות לעשות את זה אז אני יודע למה לצפות. ראיתי בטלוויזיה את המשחק של מכבי מול קליבלנד, היה כיף לצפות בו כאוהד". על מכבי ת"א: "יש להם צוות אימון מצויין וסגל טוב. אם הם יישארו בריאים מכבי תהיה קבוצה טובה שיכולה להצליח".

על בלאט, שמונה העונה להיות המאמ הראשי של קליבלנד עם לברון ג'יימס: "זה נפלא לראות אותו מאמן ב-NBA, הוא הגשים חלום. קיבלתי מקליבלנד הצעה מעניינת, לא הרבה אנשים בעולם מקבלים הזמנה מקבוצת NBA, אבל בסופו של דבר קשה לי להקריב את מה שאני עושה עכשיו רק כדי לנסות להתקבל לקבוצה. מה אני עושה? עסקים".

על קליבלנד עצמה אמר אקס הצהובים: "היא הפייבוריטית לזכות באליפות. לדעתי יש יותר לחץ על לברון מאשר על דיוויד, ובכל מקרה, אחרי כל כך הרבה שנים במכבי בלאט יודע מצוין להתמודד עם לחץ.