גודס. 'הלחם והחמאה' מתחיל
גודס. 'הלחם והחמאה' מתחיל | צילום: ספורט 5
Get Adobe Flash player

המסע בארצות הברית כבר מאחוריה ועכשיו מגיע הלחם והחמאה של מכבי תל אביב - כלומר הליגה. מחר (ראשון), הצהובים יפתחו את העונה נגד נס ציונה בחוץ כשעוד לפני המשחק, ייערך טקס לזכרו של תנחום כהן מינץ, שנפטר היום בגיל 75.

כהן מינץ, שנחשב לאחד השחקנים הגדולים בתולדות המועדון ובתולדות המדינה, יזכה כמובן לכבוד הראוי כשיאמרו מספר מילים לזכרו ולאחריהן, האוהדים יכבדו אותו בדקה של מחיאות כפיים. ''זה היה מאוד מצער לשמוע. שיחקתי עם הבן שלו שנים רבות, אני מכיר אותו ואת המשפחה. הוא נעים הליכות, צנוע ושקט. זו אבידה גדולה לכדורסל הישראלי ולמשפחתו'', אמר גודס.

בחזרה למשחק. הבשורה הטובה מגיעה מכיוונו של סופוקליס שחורצאניטיס, שהחל לערוך אימונים חלקיים עם הקבוצה, אבל כמובן עדיין לא יהיה בסגל. מי שכמובן ייעדר הוא אלכס טיוס המושעה, כאשר גם נייט לינהארט צפוי להישאר מחוץ לסגל.

''היה מסע ארוך ולא קל'', הודה גיא גודס, ''עכשיו אנחנו מתחילים את הדבר האמיתי - משחק חוץ בנס ציונה ואחר כך מחכים לנו 5 משחקים בשבועיים. אנחנו צריכים לבוא מוכנים למשחק מנטאלית ופיזית וזה יהיה קשה".

''סופו חזר אתמול לאימונים ולאט לאט הוא ייכנס לכושר'', המשיך המאמן. ''זה משנה את כל הטקטיקה, פתאום הכדור נכנס פנימה, כפי שהיה בעבר. אלה האיכויות של סופו. יש לנו זמן שצריך להחזיר אותו לכושר כדי שישוב לקבוצה באופן רשמי. ראו בכל משחקי האימון שלנו ששיחקנו בלי שחקן מטרה בצבע. זה דבר לא קל בכדורסל המודרני, היה לנו קשה להתמודד עם זה. החזרה שלו מאד משמחת, אבל לא הכל יהיה על הכתפיים שלו. אנחנו צריכים להרים את הרמה ולהתחיל לנצח בליגה ובאירופה''.

לאחר מכן, התייחס גם ליריבה. ''מחכה משחק לא קל נגד קבוצה טובה עם צוות שרץ ביחד כמה שנים. נבוא מוכנים ואנחנו מתרכזים רק במשחק נגד נס ציונה, רוצים לנצח. הלחץ בקבוצה הוא תמיד גבוה, בכל שלב של העונה. ממשחקי קדם העונה ועד סופה. אנחנו מחויבים לעשות את המקסימום. במכבי צריך להביא תארים ואנחנו מתחילים את הליגה, אירופה ולשם אנחנו מכוונים''.