(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סקוטי ווילבקין בחוץ? לא בטוח (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
סקוטי ווילבקין בחוץ? לא בטוח (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

פחות מחמש שעות לפני הג'אמפ הראשון במשחק על עונה שלמה, נראה שמכבי תל אביב איבדה את סקוטי ווילבקין. הרכז והשחקן מס' 1 (תרתי משמע) של הצהובים העונה, עמד לדין משמעתי באיגוד הכדורסל, על התפרצותו לעבר השופט ניר מאירסון במשחק מס' 2 נגד הפועל תל אביב ביום שלישי האחרון. לאחר כשעתיים וחצי של דיון הוא הורחק ממשחק אחד בפועל, משחק על תנאי וספג קנס של 40 אלף ש"ח. המשמעות: הכוכב ייעדר מהמשחק המכריע בסדרה מול הפועל תל אביב וכעת לאלופה אין מה לעשות בנידון.

וזה לא שהיא לא ניסתה. בצעד דרמטי, בשעה 18:20, הגישה מכבי ת"א עתירה דחופה לבית המשפט העליון של איגוד הכדורסל לדחיית עונש ההרחקה. בבסיס העתירה, טענת הצהובים היא שהרחקתו של שחקן שכבר רשום למשחק, מספר שעות בלבד לפני התחלתו ולאחר שהושלמו כל ההכנות וכל האימונים לקראת המפגש, פוגעת ברוח הספורט. בית המשפט דן בעניינו, אבל פחות משעה לתוך המשחק הוחלט לדחות אותה ושהכוכב לא ייקח בו חלק.

הכוכב הצהוב הגיע לדיון יחד עם יושב הראש שמעון מזרחי, עורך הדין עדלי מרכוס ומנהל השיווק ניצן פררו. במהלך הדיון הוא נתן את גרסתו לתקרית והתנצל עליה, אך זה לא השפיע על החלטת הדיינים עמיאל תגר ועזרא האוזר. בין היתר הוא גם ספג קנס על תנאי של 50 אלף שקלים.

מהמועדון נמסר: "אנחנו מאוכזבים מהחלטת בית הדין, וזאת בלשון המעטה. בעקבות הטיעונים בדיון, לא היה מקום להרחיק את סקוטי ווילבקין הערב. נאמר במהלך הדיון בבירור על ידי התביעה עצמה שהרחקה מהמשחק הערב, כשאנחנו כמה שעות בלבד מפתיחת ההתמודדות, תהווה "טעם לפגם". שהרחקה הערב היא כלקיחת "צד במשחק". איך לאחר כל הטיעונים האלה השחקן הורחק?

"זו ההזדמנות לומר שהתקנה שלפיה מותר לערער רק במקרה של הרחקה מ-4 משחקים לא חוקתית לדעתנו. כזכור, בעבר היה עונש הרחקה אוטומטי כאשר שחקן היה מורחק. התקנה הזו בוטלה בדיוק מסיבת חוסר הספורטיביות".

סמנכ"ל התקשורת של מכבי ת"א רועי גלדסטון מסר: "מאוד מופתע. מקבלים את החלטת בית הדין, אבל מאוכזבים מאוד, בעיקר ממה שנאמר בדיונים בפנים. התובע בעצמו אמר שאם יוחלט על הרחקה, הוא סבור שלא צריך להרחיק את סקוטי ווילבקין מהמשחק הערב ויש כאן טעם לפגם, ואז אנחנו קיבלנו את ההחלטה. תמיד נקבל את החלטת בית הדין, אבל אני מופתע. זה מאוד מאכזב. אף אחד לא פוחד מאף אחד. יש בית דין שאנחנו הולכים לכבד אותו. אנחנו מצרים על זה שההחלטה תשפיע באופן מובהק על מה שקורה בפרקט. המשחק היה צריך להיות מוכרע על ידי מה שקורה על הפרקט. התובע בעצמו אמר שיש טעם לפגם. סקוטי רצה לשחק".

כזכור, בתחילת הרבע השלישי של המשחק בהיכל קבוצת שלמה, לא נשרקה עבירה על כניסה לסל של ווילבקין, מה שגרם לגארד להגיב בחריפות כלפי מאירסון בטענה ש"היתה עבירה", והוסיף גם מספר קללות עסיסיות. ווילבקין הורחק בתום אותו מהלך עד סיום המשחק, ומכבי הפסידה 82:72.

כמו כן, מדובר במכה מקצועית אנושה לצהובים, שממילא נראו רע בשני המשחקים המוקדמים בסדרה. היעדרותו של ווילבקין מתווספת לחיסרון של יובל זוסמן, שקרע את שריר הירך האחורי במשחק האחרון ולאלייז'ה בראיינט וקווינסי אייסי, שסובלים מפציעות קודמות.