(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
איגור נסטרנקו נשאר  (צילום: ספורט 5)
איגור נסטרנקו נשאר | צילום: ספורט 5

בזמן שלא מעט קבוצות מתמהמהות מעט בהכנות לעונה הבאה, הפועל חיפה עובדת במרץ: לאחרונה היא הגישה הצעה לעמית שמחון, במטרה להחתימו לעונה הקרובה. מי שהוכרזה על ידי האיגוד כאחת משתי העולות לליגה הראשונה רוצה לחזק את הסגל בישראלי בכיר, ושמחון הוא השם החם בפנקס של אלעד חסין. בימים אלו, הוא נמצא בעיצומו של הליך שיקום מניתוח שעבר בעקב, וצפוי להיות כשיר לפתיחת העונה הבאה.

שמחון, כזכור, פתח את העונה הקודמת בהפועל חולון, אך הושאל במהלכה לבאר שבע. במדי הקבוצה מהדרום, עד הפציעה, הוא היה אחד השחקנים הישראלים הבולטים בליגה עם 13.9 נקודות למשחק ב-50% מצוינים לשלוש, ומלבד ההצעה מהפועל חיפה, ישנן שתי קבוצות נוספות שמעוניינות בו.

אם אכן יגיע לקבוצה האדומה מהכרמל, זו תהיה הצהרת כוונות מבחינתה, כשבנוסף - הכוונה היא לצרף עוד ישראלי בכיר. עד כה בקיץ, חתמו בהפועל חיפה כבר שלושה זרים: ג'ייסון סיגרס, לנארד פרימן וקינאן אוואנס.

כמו כן, הפועל חיפה הודיעה שהסנטר המצטיין שלה בעונת העלייה לליגת העל, איגור נסטרנקו, נשאר לשנתיים נוספות. נסטרנקו, שהגיע אחרי שלוש שנים בעירוני נהריה היה הישראלי הבכיר בעליית הקבוצה לליגת העל עם ממוצעים של 16.1 נקודות ו-6 ריבאונדים למשחק, ו-68% מהשדה.

"אני שמח ונרגש מאוד להמשיך ולהיות חלק מהפועל חיפה", אמר נסטרנקו במעמד החתימה, "זו קבוצה שהפכה עבורי למשפחה ולבית. אני גאה בדרך שעשינו השנה ומבחינתי זו רק ההתחלה".

המאמן אלעד חסין הוסיף: "לאיגור יש חלק גדול בכך שאנחנו נשחק בעונה הבאה בליגת העל והיה ברור לכולם שהשידוך הזה ימשיך. מדובר בשחקן נהדר, אבל לא פחות גם באישיות יוצאת דופן ואלו שני הפראמטרים ששמנו לעצמנו כמטרה עליונה בבניית הקבוצה".