() (צילום: ספורט 5)
() | צילום: ספורט 5

המאבק של ארגון השחקנים נגד האפליה כלפי הישראלים ולטובת המתאזרחים נמשך. הארגון פנה היום (רביעי) עם מכתב חריף לרשות המסים בדרישה לחקור את מיסוי המתאזרחים, שכן המס על השחקנים המתאזרחים הוא כמו על הזרים ולא כמו הישראלים, דבר שהופך את "העסקת המתאזרחים על פני ישראלים לכלכלית וכדאית באופן מובהק לקבוצות", לשון המכתב.

הטענה המרכזית של ראש החטיבה, ניר אלון, היא שמדובר באפליה בוטה וכי "הלכה למעשה מדובר בכספי מס שאינם מגיעים למדינת ישראל", ולכן יש לחקור את הנושא. במכתב רשות המסים התבקשה "לקיים באופן דחוף ב-7 השנים האחרונות בדבר המס שלא הועבר למדינת ישראל בנסיבות המפורטות".

עוד נכתב: "למרבית המתאזרחים אין זיקה אמיתית למדינת ישראל, הם לרוב אינם משרתים בצה"ל ומרכז חייהם במדינת האם מימנה הגיעו לישראל. הם תפסו מקומות של שחקנים ישראלים ודקות משחק וכבר לא נמצאים עמנו ואשר שילמו אפס מס ביחס לישראלים. הם ניצלו את מעמדם תוך שהם מתחמקים מניכויי מס כחוק ומשתמשים בדרכון האמריקאי מול רשויות המס, וכך מנצלים את עלותם הזולה על מנת לתפוס את מקומם של הצעירים הישראלים. מדינת ישראל הפכה להיות רכבת של מתאזרחים, ובעקבות החלטה זו בפועל מקומם של 40 שחקנים ישראלים שמשלמים מס כחוק נמצא בסכנה אדירה".