sportFive1031755 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

"מגפת" פציעות, משבר קורונה וסרטי-מתח במשחקי ההכרעה - נדמה שהכל עבר על מכבי תל אביב במהלך עונת 2019/20, שהסתיימה לפני כשבוע עם צלחת אליפות מספר 54. מאז יאניס ספרופולוס כבר הספיק לחזור ליוון כדי להירגע קצת מהתקופה הלחוצה ומשם הוא העניק ראיון מיוחד לתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט. במוקד: הקשיים הכלכליים ועונת המלפפונים.

תחילה, נשאל ספרופולוס אם התבקש על ידי מכבי תל אביב לקצץ בשכרו כתוצאה ממשבר הקורונה - והדגיש: "ברור שיהיו לנו, איך אומרים את זה... התאמות. זה הגיוני כי מכבי כמועדון ספגה נזק כלכלי קשה כל כך. כשאין מינויים ומכירת כרטיסים, חלק גדול מתקציב הקבוצה - כולם מבינים שאלו רגעים קשים לבעלים. הם עוברים זמנים קשים ואנחנו צריכים לכבד את זה ולעזור. אני מאמין שמכבי הוא המועדון שנפגע הכי הרבה מהמגפה. אנחנו יודעים כמה גדולה ההשפעה של האוהדים לנו על המשחקים וזה נזק גדול מאוד".

המאמן היווני הוסיף באותו נושא: "הדבר הכי חשוב הוא שכולם יתמכו במועדון בזמנים הקשים האלו כי מכבי מייצגת את כל... בדומה לקבוצות אחרות, אני לא רוצה להגיד שקבוצות אחרות לא, מכבי מייצגת את הכדורסל הישראלי באירופה במשך כל כך הרבה שנים ובכל העולם וגם ב-NBA. אז חשוב לשמור על קבוצה חזקה ואנחנו צריכים את עזרתם של כל הצדדים שיכולם לתמוך בנו בתקופה הזאת".

בשל אותן בעיות כלכליות, ספרופולוס הודה כי מכבי ת"א נמצאת בבעיות בשוק ההעברות. כשנשאל על המשא ומתן מול אנטה ז'יז'יץ', אמר המאמן: "אנחנו עושים את המיטב ולא רק עם השם שהזכרת, אלא קודם כל לשמור על השחקנים שיש לנו. הרבה שחקנים שאנחנו רוצים לשמור הסכימו להישאר וזה מאוד חשוב. אני חושב שעם הבעיה הכלכלית שיש לנו לא יהיה קל להחתים שחקנים כמו בעבר כי התקציב יהיה נמוך יותר אז החוזים החדשים יצטרכו להיות נמוכים יותר. וזו הסיבה שיש לנו עיכובים כי זה לא קל כשאין לך מה שאתה רוצה לתת לשחקן כדי להחתים אותו. ננסה לשאת ולתת בתנאים החדשים. וזו הסיבה שאמרתי שמי שרוצה שהכדורסל הישראלי יתקדם ושתהיה לו המשכיות, צריך לתמוך במועדון".

בעוד המגעים מול ז'יז'יץ' נמשכים, הודעה רשמית על צירופו של הרכז כריס ג'ונס היא רק עניין של זמן. ספרופולוס התייחס להחתמה של גארד נוסף ואמר: "הוא שחקן שיבוא לעזור למובילי הכדור שכבר יש לנו. אני סומך עליו, כמובן, כי אחרת לא הייתי מנסה להחתים אותו. וכמובן שהוא ייתן לנו הרבה פתרונות כי הוא שחקן שיכול לשלוט בקבוצה ולארגן אותה וגם לקלוע כשצריך. אני חושב שהוא מתאים למערכת, מנטלית, הוא יעשה התאמות לתוכנית שלנו ואני חושב שהוא יהיה חלק ממשפחת מכבי בקרוב".

ומה באשר לעומרי כספי - האם הוא יהיה שם כדי לתרום מקצועית למכבי תל אביב? "עומרי יחזור. הוא עובד קשה מאוד", טען ספרופולוס והוסיף: "בחלק הראשון של העונה הוא הראה מה הוא יכול לעשות כשחקן, ידענו מה הוא יכול לעשות. אבל כשהוא התחיל להיכנס לקצב ולתת פתרונות לקבוצה - הוא נפצע. הוא יתחיל את העונה ואני מקווה ששום דבר רע לא יקרה. לכולנו, לא רק לו. ונמשיך להיות הכי טובים שאנחנו יכולים, עם כל הנשקים שלנו ושלא יהיו לנו כל כך הרבה פציעות כמו שהיו לנו בעונת 2019/20".

מי שבטוח לא ילבש את המדים הצהובים בעונה הבאה הוא דני אבדיה - שיעבור לליגה גדולה יותר מעבר לים. ספרופולוס, איך לא, התייחס ליהלום הישראלי וציין: "אנחנו מאוד גאים בדני. ידענו את זה. ידענו שהוא יגיע ל-NBA. על אף שהדראפט עוד רחוק כולם אומרים שהוא ייבחר במקום גבוה. וזה יהיה רגע גדול בשבילו וגם לכולנו שעבדנו איתו. כל המערכת של מכבי תהיה גאה באיך שעבדה איתו מהרגע שהביאה אותו בגיל מאוד צעיר ועל איך ששיפרה אותו והביאה אותו לעמדה ותפקיד שהיה לו השנה, תפקיד מאוד חשוב בקבוצת יורוליג ברמה גבוהה. כולנו נהיה שמחים לראות אותו משחק ב-NBA ומשתתף בליגה הכי טובה בעולם. נעקוב אחריו ונתרגש לראות אותו במשחקי ה-NBA".