(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
מדר, עוד משחק פשוט מצוין (אלן שיבר)
מדר, עוד משחק פשוט מצוין (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

11 במאי 1992. זה היה התאריך בו הפועל תל אביב ניצחה בפעם האחרונה בדרבי בפלייאוף. הערב (שלישי) נרשמה היסטוריה קטנה כשהאדומים השיגו 72:82 על מכבי תל אביב במשחק השני של סדרת רבע הגמר וכפו משחק שלישי ואחרון ביום חמישי הקרוב בהיכל ביד אליהו.

ים מדר המשיך את הכושר המדהים שלו עם 22 נקודות, בעוד תומר גינת, שזכה לטקס פרידה מרגש מאחר ומדובר במשחק הבית האחרון שלו במועדון, הוסיף 21 נקודות משלו. "יש לנו משחק עוד 48 שעות", אמר בסיום גינת. "אני מודה לכולם, אוהב אתכם מאוד. תודה רבה על הכל, וכשיגיע הזמן נסכם את הכל".

המצטיין, ים מדר, סיכם: "ניצחנו, וגם במשחק שעבר היינו שם ולא הצלחנו לעשות את זה במשחק ההוא. שמח עכשיו. הטקס של גינת? מרגש, הגיע מהליגה השנייה ועשה דרך עם הפועל, שנתנה בשבילו המון והוא נתן לה חזרה. שמח מאוד בשבילו שהמשחק האחרון שלו פה נגמר בניצחון בדרבי".

כשנשאל אם זה המשחק הכי טוב שלו מאז הפגרה, ענה: "לא יודע, ניצחון בדרבי זה ניצחון מאוד חשוב. היינו חייבים לנצח כדי לא לגמור את העונה ועשינו את זה. אני בא לשחק, אני משתדל להתרכז בקבוצה ולעשות את האחרים יותר טובים, לשלוט בקצב להוביל אותם לניצחון. מה הפועל ת"א הוכיחה פה הערב? שהיא יכולה לעמוד מול מכבי ת"א".