sportFive1040489
צילום: ספורט 5
מדר. הקפטן הצעיר ביותר של הפועל (אלן שיבר)
מדר. הקפטן הצעיר ביותר של הפועל (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כבכל שנה, כשהפועל ת"א פותחת עונה רף הציפיות מרקיע שחקים. עם מאמן מוכר על הקווים, כמה פרצופים חדשים ונוצצים ומעט מאוד זמן הכנה - האדומים יצאו בשבוע הבא ל"בועת ליגת האלופות" בניקוסיה, שם יפגשו את באקן ברס. רגע לפני, בתכנית "מגרש פתוח" תפסו את הקפטן החדש בן ה-19, ים מדר, זה שכל העיניים יהיו עליו, לשיחה צפופה.

"כל העיניים עלי? אני מנסה להתרכז בעצמי, לעבוד קשה בכל יום כדי להיות הכי ראוי לייצג את המועדון הגדול הזה", פתח מדר את דבריו. "הפוקוס הוא כרגע על המטרות שלנו, יש לנו משחק חשוב בעוד רגע. אנחנו עובדים קשה כדי להיות מוכנים. בפעם הקודמת זו הייתה העונה הראשונה שלי, טבילת האש הראשונה בהפועל, אבל יש המון דברים שהייתי עושה אחרת היום ומגיע מוכן יותר, כדי להגיע לתוצאות אחרות".

"בסופו של דבר רק עכשיו הגיעו הח'ברה, אנחנו ביחד אולי שלושה או ארבעה שבועות, מתאמנים ומנסים לבנות משהו שירוץ טוב", המשיך היהלום של הפועל ת"א. "אנחנו צריכים קצת להזדרז כי העונה עוד רגע מגיעה, יש לנו משחק חשוב שנצטרך להיות מוכנים אליו".

ברמה האישית, מדר עדיין נמצא הכנות לדראפט שייערך, ככל הנראה, ב-18 בנובמבר. לאחרונה הוא חזר ממחנה "IMPACT" שבלאס וגאס, שם התאמן לעיני הסקאוטים האמריקאים וערך ראיונות עם קבוצות בליגה הטובה בעולם. "אני מנסה להתרכז בהפועל ת"א, עד כמה שזה נשמע לא פשוט", אמר מדר. "אנחנו רגע לפני הדראפט, כולם מדברים על זה, אבל אני מנסה קצת להתנתק. יש לי את הצוות שלי שיעשה חושבים אם ללכת על זה או לא, זה נראה טוב, אבל יש עוד זמן. המחשבות לא על זה, אלא על הפועל ת"א".

"יש לנו משחק חשוב, משימה מאוד חשובה, לאוהדים ולמועדון. מבהירים לנו בכל יום עד כמה המשחק הזה חשוב להפועל, עד כמה לשחק במפעל אירופי חשוב למועדון. אנחנו מנסים להגיע מוכנים לאתגר".

על המחנה בווגאס, סיפר מדר: "זו חוויה מדהימה. בכל הזדמנות שתהיה לצאת לחו"ל, לא משנה באיזו מסגרת, ולעבוד עם שחקנים בגיל שלי ברמה הכי גבוהה שיש, שחקנים עם אותם חלומות כמו שלי, תמיד ארצה לצאת ולהתחרות. מאוד רציתי את זה, רציתי להגיע לשם ולראות ולחוות. ברגע שאתה מנסה להגיע ל-NBA, אתה צריך להיות שם ולהתמודד - בין אם זה עם השפה או עם הכדורסל. המחשבה הייתה לנסוע, לחוות את החוויה ולהגיע מוכן יותר להזדמנות שתגיע".

על החיבור עם יאניס קאסטריטיס, מאמן האדומים, הוסיף הקפטן החדש: "מהרגע הראשון שהמאמן מגיע, אתה מנסה להבין אותו ולחפש את הדרך לעזור לקבוצה. המשחק הראשון היה קצת פחות טוב, אבל לאט לאט עברנו תהליך. צריך להיות סבלני מצד אחד, ומהצד השני תמיד לדחוף ולרצות שזה יגיע עכשיו. זה מה שניסיתי לעשות, אבל העיקר זה לעבוד קשה ולהיות יותר טוב בכל יום".

"קפטן? אין דבר יותר מרגש מזה. כליד אתה חולם על דברים כאלה, להגיע למועדון כזה, לייצג אותו, להוות דוגמא לילדים. בשביל זה הכבוד הכי הכי גדול שיש, ואני מקווה שאצליח להשפיע על כמה שיותר ילדים. זאת המטרה הגדולה ביותר שלי".

על עונה נוספת שנפתחת בצילה של מגפת הקורונה, אמר וסיכם מדר: "הקהל הוא חלק טריוויאלי מהמשחק, אבל יש משהו יותר גדול מאיתנו כרגע. אנחנו צריכים להישמע להנחיות, ולהיות הכי רציניים וממושמעים שאפשר כדי שנוכל באמת לחזור ולראות את כולם פה ממלאים את האולם כמה שיותר מהר. מה אאחלה לעצמי לשנה החדשה? להיות בריא ומאושר, ושהחלומות יתגשמו כמה שיותר מהר".