(צילום: מנהלת הליגה)
(צילום: מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

בעולם הספורט אומנם אנחנו מכירים אותו שנים, אבל בעקבות השתתפותו בתכנית "הישרדות", עידו קוז'יקרו, חזר לכותרות. הסנטר, שכונה "קיר בטון", ממשיך לעקוב אחרי הכדורסל הישראלי, ובראיון ל"מגרש פתוח", הוא סיפק לא מעט תובנות מעניינות בנוגע לרמה, לשחקן הישראלי וכן גם למכבי ת"א.

"העונה של מכבי חיפה הייתה עונה טובה מאוד", הוא החמיא לקבוצתו לשעבר, "חיפה של תחילת העונה הייתה קבוצה הרבה יותר טובה ומגובשת לפני הקורונה, אבל היא יכולה בהחלט להיות מרוצה. אני מאוד אוהב את המועדון ושמחתי לראות שדונטה סמית' הצטרף. הוא היה מאוד דומיננטי בליגה הצרפתית שהיא ליגה ברמה גבוהה יותר מהישראלית, ואני בטוח  שהוא יהיה שחקן משמעותי, וכמובן שיהיה מעניין הרבה יותר איתו".

קוז'יקרו הבהיר שלדעתו יש לתת יותר דקות לשחקן הישראלי: "קל לי יותר להתחבר ללאומית כי זו ליגה כחול לבן. לי זה קצת חורה המצב היום. קצת חורה לי שאין לדור הצעיר של הכדורגלן הישראלי שחקנים להזדהות איתם".

"יש קבוצות כמו הפועל ת"א ועוד כמה מועדונים כמו גלבוע ואילת שבמשבר הקורונה לא הביאו את ה-5-6 זרים, ובאמת ראינו את הישראלים פתאום פורחים", הוא מסביר, "ראינו פתאום את יפתח זיו, את רז אדם ואת ים מדר. יש כאן ישראלים נהדרים. צריך להחתים 3 זרים מצוינים, ולתת את הבמה לישראלים".

קוז'יקרו צפה מהצד באיומים של מכבי ת"א לעזוב את הליגה, ויש לו עמדה ברורה בנושא. "אני לא אומר את זה משנאה למכבי ת"א, אבל היא מזמן מכוונת רק ליורוליג", הוא ביקר, "נראה מבחוץ כאילו הליגה הישראלית תקועה לה כמו עצם בגרון. לפני 10 שנים מכבי ת"א עוד דיברה על זה שהליגה הישראלית זה כמו הלחם והחמאה, והיום זה נשמע כאילו שאין לחם ואין חמאה".

"היורוליג הופכת להיות ליגה שמתקרבת יותר ויותר ל-NBA ואני חושב שזה לא יהיה אסון לכדורסל הישראלי, בעיניי לפחות, אם מכבי ת"א יתרכזו רק ביורוליג וישאירו פה את האליפות לקבוצות אחרות, ותהיה תחרות גדולה יותר", הוא המשיך, "אני מאוד רוצה שמכבי ת"א כן תהיה בליגה הישראלית, אבל אני לא רואה בזה איזה אסון טבע אם לא, ואני לא אומר את זה משנאה למכבי ת"א. אני פשוט בעד שתהיה פה תחרותיות וליגה מעניינת עם יותר ישראלים בכדורסל הישראלי, ואם הם לא רוצים להשתתף, זה בסדר גמור".