(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"לשני הצדדים אין יותר מדי מה להתחייב" (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

כבר שנים רבות הוא חלק מהנוף של הכדורסל הישראלי, נחשב לאחד השחקנים הישראליים הבכירים בליגת העל, חווה ירידת ליגה וגם גמרי פיינל פור וכעת עוז בלייזר זכה סוף כל סוף לקפיצת המדרגה לה ייחל. שחקן הרכש החדש של מכבי תל אביב ערך ראיון ראשון מאז חתם, הציב מטרות לעונה הקרובה וגם לא שכח להודות לקבוצה איתה הגיע פעמיים מרחק ניצחון מאליפות.

"יש הרבה התרגשות, להגיע לטופ זו מטרה שהצבתי לעצמי מתחילת הקריירה המקצוענית שלי ואני מתרגש מכך שזה קרה", הכריז בלייזר. "ברגע שהגיעה, רציתי לדעת מה הסיטואציה מבחינת לשחק, ברגע שבהתברר לי שההזדמנות תגיע לא הייתה לי דילמה. שזה יכול להיות תלוי בעצמי ולדעת שאני יכול להיות יעיל שם ומשמעותי, זה כל מה שהייתי צריך".

כיצד התנהלו המגעים עם האלופה? בלייזר סיפר: "השיחות עם מכבי ת"א החלו כשבוע אחרי הפיינל פור, בזמן שנחתי והתאוששתי מההפסד בגמר. שמחתי שהגיע הטלפון ומשם דיבורים קצרים יחסית וזה נסגר. ניצלתי את ההזדמנות להגיע למועדון כזה ולהגיע לאתגר החדש הזה ולרמה הכי גבוהה שאפשר.

"החוזה הוא לשנה אחת וכרגע עם הקורונה, לשני הצדדים אין יותר מידי מה להתחייב", הודה בלייזר. "בדרך כלל זה לא נהוג, אבל רואים את זה בהרבה מקומות בגלל שיש כ"כ הרבה חוסר ודאות. אני חושב שזה טוב לשני הצדדים, אני מקווה שהעונה תלך כמו שצריך ואני אוכיח שזה המקום שלי. משם נמשיך הלאה. בעיקר מה שעניין אותי זה לדעת שאני יכול לקבל את ההזדמנות, אני לא שחקן שמחפש הבטחות שאשחק ככה וככה, במהלך הקריירה שלי תמיד הרווחתי את המקום שלי וגם פה זה המקרה. אני יודע שזו סיטואציה שונה ממה שהכרתי עד עכשיו, זה תפקיד שונה ומשהו שאני צריך ללמוד, לפחות בהתחלה".

בלייזר יודע מה הוא מביא למכבי ת
בלייזר יודע מה הוא מביא למכבי ת"א (מנהלת) | צילום: ספורט 5

בניגוד לקבוצות הקודמות בהן שיחק, במכבי ת"א בלייזר יצטרך להתרגל לסטטוס חדש של שחקן רוטציה. "אני שמח להגיע, אני יודע שאצטרך להילחם בשביל כל דקה שאקבל ואני מוכן לזה. אני מגיע גם בגיל טוב, עברתי דברים בקריירה עד עכשיו ואני מגיע הרבה יותר מוכן מנטלית להתמודד עם קשיים שיש במועדון כזה גדול", טען. "רק אחכה להזדמנות ואני מאמין בעצמי שאני אקח אותה, בליגה, ביורוליג מתי שיגיע, אני מוכן לכל תרחיש. מכבי ת"א היא קבוצה כל כך טובה וצריך לעבוד קשה בשביל המקום שלך".

"לכל שחקן יש תקופות קשות במהלך עונה ואין ספק שברגע שאתה במכבי ת"א, התקופות האלו, והאינטנסיביות מתעצמת", הודה בלייזר והכריז: "הכי חשוב להיות חזק מנטלית, לא להישבר ולהמשיך לעבוד ולהוכיח. גם אם תהיה תקופה קשה אני לא אוותר, אני אמשיך לעבוד, עוד יותר קשה, ולהחזיק את הראש שלי גבוה, להוכיח שאני אעבור את התקופה הזו ואני אשחק ושאני שייך למקום. אני מאמין בעצמי ב-100%.

ומה בלייזר מביא איתו למכבי ת"א? "אין ספק שהמפתח שלי לקבל דקות תהיה קודם כל ההגנה שלי, הלחימה והרוח שאני מביא, אני חושב שזה הדבר הראשון שיקנה לי דקות ומשם אצטרך לקלוע לשלוש", סיפר. "אני מאמין בעצמי ובקליעה שלי מחוץ לקשת וזה עזר לנו בראשון, אח"כ אוסיף את הדברים האחרים שאני יכול לעשות, חיתוכים ועוד. בכל עמדה שיאניס ספרופולוס ירצה שאשחק, אתן את המיטב כדי לעזור לקבוצה לנצח. דיברתי עם יאניס, לפני החתימה ואחריה. דיברנו בעיקר על ההתאמה שלי למכבי ת"א. מבחינת הרוח והמנטליות שהוא ואני מאמינים שאני יכול לעזור ולהשתלב. מבחינת תפקיד, פשוט כשאתה מגיע למועדון כל כך גדול אז יש תפקיד שונה".

לא שוכח מאיפה הגיע למכבי ת
לא שוכח מאיפה הגיע למכבי ת"א (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בלייזר גם יצטרך להתמודד עם אינטנסיביות הלו"ז של מכבי ת"א, שמשחקת בין שניים לשלושה משחקים בשבוע, אבל הוא לא מודאג: "בראשל"צ הייתה לי סוג של הכנה, עם שני משחקים בשבוע וטיסות, כשהתמודדנו ביורוקאפ. הנפח ביורוליג הרבה יותר גדול, אבל אני סומך על הצוות המקצועי, על רגב פנאן והפיזיותרפיסטים שישמרו עלינו והכי חשוב בעונה כזו זה להישאר בריאים, לכל השחקנים. בשנה שעברה היה להם הרבה חוסר מזל, והשנה הזו אני מקווה שנהיה בסגל מלא בכמה שיותר משחקים".

לסיום, הודה בלייזר לראשל"צ ובטוח שהיא תסתדר בלעדיו: "חייב להגיד לראשון, שנתנו את בירכתם ונתנו לי המון אהבה ובירכו אותי על זה, אני חושב שהם שמחים וגם אני מאושר על השנתיים שלי שם והגענו יחד רחוק מאוד. אני רוצה להגיד להם תודה ועל איך שהם קיבלו את זה, זה לא פשוט הם צריכים לבנות קבוצה מחדש, אבל אני סומך על הצוות שיבנו שם קבוצה טובה".