(באדיבות הפועל ירושלים) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות הפועל ירושלים) | צילום: ספורט 5
בראון. מכה קשה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בראון. מכה קשה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכה קשה בכנף להפועל ירושלים: רגע לפני הפיינל 8 של ליגת האלופות, ג'ייקובן בראון, שרק מונה לקפטן הקבוצה לאחרונה, נפצע בכתף בצורה משמעותית. הכוכב צפוי להיעדר לתקופה ארוכה, והמשמעות היא שלא ישחק עם הקבוצה בפיינל 8 של ליגת האלופות. מועד הרישום לאירופה ייסתיים ב-23.9 ולכן ירושלים תוכל להנחית מחליף לקראת הטורניר המקוצר.

"קפטן הפועל ירושלים, ג'ייקובן בראון, ספג חבלה בכתפו במהלך משחק האימון ביום ראשון מול הפועל תל אביב", הסבירו במועדון בהודעה הרשמית. "בסדרת בדיקות שנערכה לו בימים האחרונים, התברר כי הפציעה משמעותית והשחקן ככל הנראה יידרש להיעדרות ממושכת מהמגרשים. אנו מאחלים ל-JB החלמה מהירה".

אותו משחק מול הפועל ת"א היה גם משחק החזרה של בראון למועדון, אחרי שעזב את הקבוצה ב"עונת הקורונה" לטובת עזרה לבני משפחתו שבארה"ב. אחרי הפציעה במשחק הוא עוד המשיך לשחק, שכן במועדון לא חשבו שמדובר בפגיעה חמורה, אך בהמשך התחילו הכאבים והבדיקה אישרה שמדובר בחבלה חמורה, ככל הנראה פריקת כתף.

"אנחנו צריכים לחזור לכושר, חלקנו לא היינו כאן במשך שישה חודשים, כמוני, כמו טיישון (תומאס)", הוא אמר בסיום אותו משחק. "היינו רחוקים מכדורסל תקופה ארוכה. אנחנו צריכים לדחוף את עצמנו באימונים ולהשתפר יותר ויותר".

בקיץ החולף, לאחר מאמץ רב, הירושלמים הצליחו להחזיר את בראון ארצה - אך לזה הם בטח לא ציפו. ללא בראון, ב-30 בספטמבר הם יצטרכו להופיע היישר ל"מאני טיים" של העונה, למרות שזו רק החלה. עד אז, בירושלים יחזרו לעבודה וינסו למצוא את המחליף הראוי.