(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ספאחיה, שבועיים צפופים מצפים לו בספטמבר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ספאחיה, שבועיים צפופים מצפים לו בספטמבר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי ת"א פרסמה הערב (שבת) את לוח הזמנים המתוכנן למשחקי ההכנה לעונה הקרובה. האלופה צפויה להשתתף בשלושה טורנירים במהלך חודש ספטמבר, שבהם היא תפגוש בעיקר קבוצות מהיורוליג.

הטורניר הראשון שאליו ייצאו הצהובים ייערך בין התאריכים 14-16 בספטמבר בניקוסיה, בהשתתפות חימקי מוסקבה, פנאתינייקוס ומחזיקת גביע ליגת האלופות אא"ק אתונה, שהוגרלה לבית של הפועל ירושלים בליגת האלופות של פיב"א.

לאחר מכן תמשיך מכבי לטורניר מסקרן במיוחד בזאדאר שבקרואטיה, בין התאריכים 20-23 בספטמבר, בהשתתפות צסק"א מוסקבה, פנרבחצ'ה, אולימפיה מילאנו, באיירן מינכן וליאונינג הסינית. הקבוצות יחולקו לשני בתים וישחקו כל אחת מול שתי יריבותיה. ביום האחרון של הטורניר ייערכו משחקי דירוג על המקומות החמישי, השלישי והראשון.

את החודש העמוס תסיים מכבי בטורניר ע"ש פאבלוס ינאקופולוס, מייסד פנאתיניאקוס שהלך לעולמו לפני מספר שבועות בגיל 89. בטורניר, שייערך בין התאריכים 27-28 בספטמבר, ישתתפו פנרבחצ'ה, חימקי מוסקבה ופנאתיניאקוס כמובן. הירוקים הודיעו כי הם מתכוונים להפוך את הטורניר למסורת ארוכת שנים לזכרו של המייסד.

אגב, מתברר שהלו"ז הצפוף בספטמבר עלול לעורר בעיות. הטורניר באתונה ע"ש יאנקופולוס מתנגש עם רבע גמר גביע ווינר. במכבי ת"א כבר ביקשו מהמנהלת להזיז את תאריך המשחק שהקבוצה מתוכננת לשחק בו, אך הדבר מציף שוב את סוגיית הפיצול: אם תוכנית הפיצול עומדת בעינה, מדוע מכבי ביקשה להזיז את משחקי רבע גמר גביע ווינר, ולא לתת לסגל הליגה להופיע? בקרב הצהובים העדיפו שלא להתייחס לנושא.