מצפה לו עונש חמור? צביקה ליבר
מצפה לו עונש חמור? צביקה ליבר | צילום: ספורט 5

איגוד הכדורסל הגיש כתב אישום חמור נגד חבר סיעת עוז, צביקה ליבר. עורכת הדין רונית אמיר יניב, היועצת המשפטית של האיגוד, הגישה הבוקר כתב אישום נגד ליבר, חבר הנהלת איגוד הכדורסל, בגין ראיון שנתן לעיתון "גלובס" ובו לטענתה הוא מבזה את איגוד הכדורסל.

היועצת המשפטית מציינת גם כי זו לא פעם ראשונה שליבר מלבין את פני האיגוד וכי עשה זאת רק לאחרונה כששלח מייל בתפוצה רחבה בנוגע לבקרה התקציבית של איגוד הכדורסל. על פי כתב האישום, מבקשת היועצת המשפטית להרחיק את ליבר מכל פעילות באיגוד לתקופה של עד שנה, ובנוסף היא מבקשת להטיל עליו קנס של 50 אלף שקלים בפועל ו-50 אלף שקלים נוספים על תנאי.

בחלק מכתב האישום נלקחו ציטוטים של ליבר מהראיון בגלובס. "צריך להוריד את את כל בניין האיגוד", אמר ליבר, "צריך להרוס את הבניין הזה מהיסוד, ליישר את השטח ולבנות על זה משהו יפה". ציטוט נוסף של חבר סיעת עוז מתוך כתב האישום: "האיגוד מתנהל בצורה הכי גרועה שיש. היו"ר עמירם הלוי הוא בובה של מנכ"ל האיגוד, הוא רוקד לפי החליל שלו ובגלל זה הוא שורד".

תגובתו של צביקה ליבר: "אני אשמח להגיע לבית הדין, אבל לא רק אני אגיע, אלא יגיעו איתי כל הדו"חות של רשם העמותות, מבקר הפנים, מבקר המדינה וחקירות משטרת ישראל. הם יהיו העדים הכי טובים שלי. ניסיונות ההפחדה לא יצליחו כמו שלא הצליחו בעבר, ואני אמשיך למלא את תפקידי בנאמנות ובמסירות למען ענף הכדורסל".

זו לא הפרשה הראשונה אליה נקשר ליבר בזמן האחרון, שכן עדיין מסתובבת עננה כבדה על פרשיית ההסכם הסודי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, בו נכתב כי מכבי אשדוד קנתה מברק נתניה את מקומה בליגת העל בעונה הקודמת. ההחלטה לגבי הפרשה הזו עברה גם היא ליועצת המשפטית שטרם פסקה בנושא.