טיוס, צפוי לעזוב את מכבי ת
טיוס, צפוי לעזוב את מכבי ת"א (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

אחרי שהחליטה שלא לממש את האופציה על בראיין רנדל, מכבי תל אביב צפויה לממש את האופציה על אלכס טיוס, אבל הסנטר המתאזרח לא אמור להמשיך ללבוש את החולצה הצהובה. לטיוס קיים בחוזה סעיף "ביי-אאוט" לפיו הוא מחויב לשלם לצהובים 150 אלף דולר אם ימצא לעצמו קבוצה אחרת. אולם, רק במידה שמכבי תממש את האופציה היא תהיה זכאית לקבל את הסכום הנ"ל, ועל כן היא תמומש.

טיוס עתיד להרוויח כחצי מיליון דולר בעונה הקרובה במכבי תל אביב. המשמעות: מעבר למועדון אחר ישתלם לסנטר רק במידה שיקבל הצעה עם שכר של 700 אלף דולרים ומעלה, שכן כאמור הוא צריך לשלם 150 אלף דולרים למחזיקת הגביע כדי להשתחרר. במכבי, מצידם, מקווים שטיוס אכן יקבל הצעה מפתה מקבוצה אחרת ובכך יבחר לעזוב את תל אביב.

אין זה סוד שמעט מאוד אנשים במכבי מעוניינים לראות את טיוס גם בעונה הבאה. בשנתיים האחרונות השחקן מצא את עצמו בלא מעט עימותים מול אנשי הצוות הרפואי, זאת בעקבות טענות לאי כשירות מצידו על אף העובדה שתוצאות הבדיקות הוכיחו אחרת. גם טיוס עצמו רוצה לעזוב והשמיע את מבוקשו כבר לאחר הזכיה באליפות אירופה בחיפושו אחר חוזה בסכום גבוה יותר. במכבי מאמינים שהצעה עבור השחקן תתקבל בימים הקרובים ושבעונה הבאה הוא ילבש מדים של קבוצה אחרת.

אחד משחקני הפנים החדשים של מכבי ת"א צפוי להיות טרבור אמבקווה, כאשר לא מן הנמנע כי עוד היום תהפוך העסקה לרשמית. הפורוורד (26, 2.03 מ') הגיע לאירופה לפני שנתיים מהמכללות בארצות הברית, לאחר שלא נבחר בדראפט ה-NBA. הוא שיחק ב-2013/14 בווירטוס רומא ובעונה האחרונה בבאמברג הגרמנית, במדיה קלע עשר נקודות ב-23.9 דקות ורשם 7.4 ריבאונדים בממוצע ביורוקאפ.

בנוסף, הצהובים פוזלים לכיוונו של ד'אור פישר, ששיחק בת"א בין 2008 ל-2010 ושוחרר לאחרונה מקאזאן באופן רשמי. הסנטר של נבחרת ישראל הביע נכונות לחזור לארץ, אבל במכבי ת"א עדיין שוקלים אם להחתים את השחקן שיחגוג יום הולדת 34 בפתיחת העונה. מה שבטוח, הקיץ הזה מסתמן כאחד המרתקים שעברו על מכבי ת"א בעשור האחרון בכל מה שקשור לבניית הסגל.