פיב
פיב"א תצליח לפתות אותם? מזרחי ופדרמן (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בשנה הבאה גם באירופה? אוהדי הפועל ת
בשנה הבאה גם באירופה? אוהדי הפועל ת"א (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שנים שבהן לא התחרתה ביורוליג, פיב"א מנסה להחזיר עטרה ליושנה. הארגון ישלח נציגים לישראל, שייפגשו עם אנשי מכבי ת"א והפעול ירושלים וינסו לפתות אותן להצטרף למפעל האירופי החדש שאמור לקום השנה. שתי הגדולות של הכדורסל הישראלי לא צפויות לקבל את ההצעה כבר כעת, אך מי שנמצאת בתמונה היא הפועל ת"א.

איגוד הכדורסל מנסה לארגן פגישה גם עם נציגי הפועל ת"א, שהביעה התעניינות לשחק במפעל כבר החל מהעונה הקרובה. מלבד האדומים, גם מכבי אשדוד הביעה את רצונה להשתתף במפעל אירופי העונה. מכבי ת"א והפועל ירושלים לא ייענו להצעה בשלב זה, אבל בפיב"א עושים הכנות ומבינים שמה שיכריע בסופו של דבר הוא הנושא הכספי.

גם באיגוד הכדורסל קיים רצון גדול שקבוצות ישתתפו במפעלים אירופיים והערכה היא שהביקור של אנשי פיב"א יסלול מצב כזה. זאת גם בשל העובדה שבפיב"א מדברים על הפחתה משמעותית של ההוצאות לקבוצות המשתתפות וייתכן גם גמול כספי.

עד שנת 2000 פעלה אליפות אירופה לקבוצות בכדורסל תחת פיב"א, אך בשל סכסוך עם חלק מהקבוצות, היא התפצלה לשניים - היורוליג והסופרוליג לעונה לאחת, כשלאחר מכן היא אוחדה מחדש תחת היורוליג, שהייתה הליגה החזקה יותר כלכלית. מאז, פיב"א אחראית בעיקר על מפעלי הנבחרות כשכעת היא שואפת לחזור אל מרכז הבמה ולאגד תחתיה את הקבוצות הגדולות ביבשת, כפי שהיה בעבר, כשהיא מזהה חולשה אצל היורוליג.