דייסון. יסגור את הקו האחורי בארנה? (getty)
דייסון. יסגור את הקו האחורי בארנה? (getty) | צילום: ספורט 5

האלופה הפועל ירושלים רוצה לסגור את הסגל שלה לעונה הקרובה, כשהמטרה היא צירוף רכז זר. בקבוצה מהבירה לא מחכים להחלטתו של גל מקל, ולמעשה ירדו בשלב זה מצירופו. בי-ם הפנו את תשומת הלב, כאמור, לאופציה הזרה, ולאתר ערוץ הספורט נודעו שמותיהם של שלושה מועמדים לחיזוק הקו האחורי.

השם החם ביותר ברשימה הוא זה של ג'רום דייסון, אקס הפועל חולון. הרכז (1.91 מטר, בן 28) הוביל רק לפני חודש וקצת את דינמו ססארי לאליפות איטליה, ורשם בעונה החולפת ממוצעים של 10.2 נק' ו-3 אסיסטים ביורוליג. בחולוניה הוא שיחק בעונת 2012/13, והצטיין עם 20.4 נק' ו-3.7 אס' בממוצע בליגת ווינר סל.

עם זאת, בעיה אחת שעשויה למנוע את הגעתו, היא יכולת הקליעה הפושרת שלו, מאחר שבירושלים מחפשים גארד קלעי. מה שיכול לעבוד לטובתו הוא הצירוף של ג'וש דאנקן, שיכול לצאת החוצה ולקלוע מעבר לקשת, ובכך "להתקזז" עם דייסון.

שני השחקנים הנוספים המועמדים לחזק את הסגל של דני פרנקו, בעצימות נמוכה יותר, הם בובי בראון ו-וולטר הודג'.

בראון (1.88 מטר) כיכב עד לפני שנתיים בסיינה, שם זכה אף הוא באליפות, וכמו דייסון גם לו יש ניסיון ביורוליג (18.8 נק' בממוצע בעונת 12/13). עם זאת, את השנתיים האחרונות הוא בילה בסין ובגיל 30, קשה לדעת מה ירושלים תקבל ממנו.

הודג' (1.83, בן 28), אקס קוצ'ה לבוראל וז'יילונה גורה, לבש בעונה החולפת את מדי זניט סט. פטרבורג הרוסית. לשחקן הפורטו ריקני יש ניסיון בעיקר ביורוקאפ, מה שהופך אותו למועמד פחות בולט, אך הממוצעים שלו בליגת ה-VTB מרשימים: הוא קלע 17.7 נק' וחילק 7.4 אסיסטים בעונה שעברה.