לנדסברג. צפוי להירשם כצעיר (אלן שיבר)
לנדסברג. צפוי להירשם כצעיר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
האם ההנחיות ישונו?
האם ההנחיות ישונו? | צילום: ספורט 5

התפתחות מעניינת מתרחשת בנושא תקנון ליגת העל בכדורסל. על פי התקנון היום, כל קבוצה צריכה לרשום בסגל שלה לכל משחק 3 צעירים: אחד מתחת לגיל 25, ושניים נוספים מתחת לגיל 22.

דירקטוריון מנהלת הליגה החליט בעבר כי תאריך הסף לקביעת התאמתו של שחקן הוא שבועיים לפני פתיחת הליגה. דהיינו, מי שעד תאריך זה (סוף חודש ספטמבר) לא מלאו לו 25 או 22, יוכל להירשם בחוק. מי שמלאו לו, לא נכלל בחוק.

כעת, ולאור פנייתן של מכבי ת"א, הפועל אילת ומכבי אשדוד לדירקטוריון מנהלת הליגה בנושא, אנשי הדירקטוריון שלחו מייל לכלל הקבוצות וביקשו את תשובתן בנושא. השאלה הייתה האם יש לשנות את תאריך הרף לתאריך שנהוג באירופה - לפי שנתון, דהיינו מה-1.1 עד ה-31.12. מכאן, רק כשימלאו לשחקן 26, או לחילופין 23, הוא יעבור את גיל הצעירים.

יש מספר דירקטורים שמתנגדים בכל תוקף לשינוי, מאחר והסגלים כבר כמעט סגורים. אותם דירקטורים מציינים שמדובר בחוסר ספורטיביות להשית שינויים תקנונים אחרי שהקבוצות סיימו את מרבית הרכש או את כולו. אחד הדירקטוריון ציין כי הדבר "גובל בשערוריה, וכי הליגה לא תיפתח אם החוק יעבור".

אריק שיבק, מאמן אילת, שלח מכתב למנהלת ובו הוא טוען כי לדעתו צריך לשנות את אופן חישוב התאריכים בחוק הצעירים. יחד עם זאת, הפועל אילת לא בעד להשית את השינוי כבר השנה, אלא טוענת שהמכתב של שיבק הוא חומר למחשבה לעתיד. לכן, אנא הורידו את אילת מהרשימה של אלא שבעד לשנות את החוק כבר עכשיו.

אגב, החוק קיבל כבר את השם 'חוק סילבן לנדסברג' מאחר ואם יעבור, הוא יאפשר למכבי ת"א לרשום את הגארד כשחקן מתחת לגיל 25 בטופס המשחק - תאריך יום ההולדת שלו הוא 10.4.1990.