(הפועל ירושלים, פייסבוק רשמי) (צילום: ספורט 5)
(הפועל ירושלים, פייסבוק רשמי) | צילום: ספורט 5
אלון. מרגיש בשל כבר כמה שנים (הפועל ירושלים, פייסבוק רשמי) (צילום: ספורט 5)
אלון. מרגיש בשל כבר כמה שנים (הפועל ירושלים, פייסבוק רשמי) | צילום: ספורט 5

המאמן הטרי של הפועל ירושלים, יונתן אלון, ערך אתמול (שבת) את אימון הבכורה שלו, לקראת המבחן הראשון והקשה ביותר: הקרב נגד מכבי תל אביב מחר בארנה (21:15, שידור ישיר ב-5PLUS). ההתרגשות ניכרה על פניו של מי שגדל במועדון כמאמן נוער, ובעשר שנים באחרונות עבד תחת כמה מהמאמנים הבכירים ביותר, עד שקיבל את ההזדמנות.

"זה מצער שאלה הנסיבות", אמר אלון. "מאוד כואב לי ומצער עבור דאיניוס שככה זה נגמר. הוא מאמן ואדם ברמה מאוד גבוהה שנתן מעצמו את הכל בשביל שנצליח. לפני שנתתי תשובה חיובית, הדבר הראשון שעשיתי היה שהתקשרתי אליו ודיברתי איתו, ביקשתי את ברכת הדרך והוא היה ג'נטלמן עד הסוף ונתן לי אותה".

אלון לא התעכב יותר מדי על ה"אני מאמין" שלו בכדורסל: "מה שחשוב עכשיו זה להבין איפה אנחנו נמצאים עם משימה אחת - להפוך את המומנטום השלילי שאנחנו נמצאים בו. זה אומר לשחק כדורסל חיובי יותר ובעיקר לנצח, זאת המשימה העליונה. אני מאמין שהקבוצה יכולה להיראות יותר טוב, אחרת לא הייתי מכניס את עצמי לסיטואציה הזאת. יש עבודה מנטלית שנעשה יחד עם השחקנים, אולי נחזור יותר לבסיס כי הקבוצה הזאת נבנתה לשיטה מסוימת ואולי נצטרך לחזור לזה כדי שהשחקנים ירגישו יותר בנוח".

אלון הודה שלא כך הוא דמיין את תחילת הקריירה שלו כמאמן ראשי: "אני מרגיש בשל כבר כמה שנים, ברור שזה לא מצב אידיאלי אבל אף אחד לא שאל אותי. ברור שלי כעוזר יש חלק גדול במה שקרה עד עכשיו וגם אני צריך להפיק לקחים מהטעויות וחלקן הם שלי. אני לא חושש ממה שיקרה. המטרה היא להפוך את המומנטום וזה מתחיל באימונים. אין בעיית מחויבות לשחקנים אבל אני צריכים לראות את המחויבות הזאת".