(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5

אחר צהריים של פורענות: בתום דרמה אדירה הפועל גלבוע/גליל גברה 81:82 על הפועל תל אביב. המשחק היה צמוד והפכפך לכל אורכו והיתרון החליף צדדים מתחילת המשחק ועד שריקת הסיום. בסופו של דבר החבורה של ליאור ליובין יכולה לחייך לאחר שפתחה את הבית התחתון ברגל ימין עם האופי שגילתה מול יריבה לא פשוטה.

המארחת הגיעה אל ההתמודדות במומנטום טוב יותר לאחר שגברה על מכבי חיפה לפני חמישה ימים אך דווקא הקבוצה מהצפון הייתה עירנית יותר בדקות הפתיחה ועלתה ל-4:11. הפועל ת"א הגיבה במהרה וריצת 0:12 שלה הפכה את התוצאה והעניקה לה מומנטום כשהאדומים הוליכו עד לסיומה של המחצית הראשונה.

אל הרבע השלישי הגיעה קבוצה אחת בלבד והאורחת טיילה בו 12:28 ושינתה פעם נוספת את מאזן הכוחות במשחק. החניכים של יאניס קסטריטיס החלו לכרסם ביתרון ברבע האחרון עד אשר הצליחו להשוות את התוצאה חמש דקות לסיום הזמן החוקי. למרות שגם קבעו יתרון וחשבו שהמשחק כבר גמור, האורחת חזרה פעם נוספת לתמונה כשיפתח זיו היה האיש שלה ב'מאני טיים' והמשחק הלך להארכה ראשונה.

חמש הדקות הבאות לא התעלו לרמה גבוה כמו יתר במשחק אך ניתן היה להרגיש במתח של השחקנים כשהם החטיאו זריקות עונשין רבות והמשחק הלך להארכה נוספת. למרות שתומר גינת לקח על עצמו את המשחק בהארכה השניה וקלע שמונה נקודות האוויר של קבוצתו נגמר ובסופו של דבר האורחת מהצפון השיגה את הניצחון החשוב.

מלבד זיו שהנהיג את קבוצתו בסיום המשחק ביד רמה, אפשר לציין לטובה את ג'ו תומאסון שקלע 22 נקודות בערב יעיל מכל הטווחים. מן העבר השני, טאליב זאנה היה האיש החם של קסטריטיס עם 23 נקודות ו-15 כדורים חוזרים. גם ג'ורדן דייויס היה טוב מאוד עם 22 נקודות אך היכולת החלשה של ים מדר - 3 נקודות ו-2 אסיסטים, יחד עם ערב הקליעה הבינוני של סק הנרי גרמו להפסד במשחק הצמוד.

הצפוניים ינסו לנצל את המומנטום להשיג ניצחון שני בבית התחתון כשיארחו ביום ראשון את עירוני נהריה ואילו הפועל תל אביב תנסה להתאושש גם היא ביום ראשון במשחק חוץ נגד הפועל באר שבע.