(מגד גונזי) (צילום: ספורט 5)
(מגד גונזי) | צילום: ספורט 5
ברח מירושלים לאחר שלושה משחקים בלבד (מגד גונזי) (צילום: ספורט 5)
ברח מירושלים לאחר שלושה משחקים בלבד (מגד גונזי) | צילום: ספורט 5

כמיטב המסורת בשבועות האחרונים הרבה סיפורים שלא סופרו עולים מן העבר והפעם הפרק הקצר של אייברי בראדלי בהפועל ירושלים. כיום בראדלי הוא שחקן משמעותי בלוס אנג'לס לייקרס עם ותק של 10 עונות ב-NBAונחשב לאחד השומרים הטובים בליגה, אבל בעונת 11/12 הוא נחת בבירה ושיחק בשלושה משחקים בלבד לפני שברח חזרה לארצות הברית.

מנהל הפועל ירושלים בעברו, גידי דודי, נזכר בתקופה המשעשעת שלהם יחד: "סיפור קצר על הקריירה "ארוכת הימים" של אייברי בראדלי בהפועל ירושלים, היום משחק בלייקרס (איך הצלחנו לקדם אותו בזמן קצר, בעצם לא הפרענו). ב-2011 הגיע אייברי בגלל הלוקאאוט שהיה בליגה והיה לנו ברור שאייברי בא לזמן קצר. הוא היה ילד די צעיר, בן 21, היה לו קשה להתאקלם".

"מהר ראינו שהוא חיית הגנה אבל לא מסוגל לעשות סל ממטר, נגר מארץ הנגרים. הוא לא כל כך הבין את הכדורסל פה ואחרי משחק בנתניה הוא הסתכל אלי באוטובוס עם הסנדויץ חומוס במבט של 'מתי כל זה יגמר'": דודי נזכר בתקופת ההסתגלות המאתגרת. "אז הוא היה פרוספקט של בוסטון סלטיקס, להם היה אסור לדבר איתו או למסור לו ד"ש והאמריקאים האלה באמת מוזרים ומתעקשים לשמור על החוקים".

"כמעט כל יום הייתי מדבר עם דני איינג' וריאן מקדונהיו ומעדכן אותם על מה הוא עושה באימון ומצב הרוח שלו. לא ממש עניין אותם הסטטיסטיקה שלו אלא איך הוא מתאקלם חברתית והאם הוא משקיע באימונים. איינג' אמר לי אז שהוא בטוח שאייברי יהיה שחקן מוביל בליגה. זה היה מוזר כי בכל האימונים היה קשה לראות כישרון אמיתי".

"מה אנחנו מבינים, לילד היה מאוד קשה פה, בראדלי רצה לחזור הביתה ולאכול ביג מק. אחרי שלושה משחקים עמדנו לצאת לנסיעה לקייב הוא ביקש לנסוע חזרה כי אמא שלו חולה. בשדה תעופה כשנפרדנו ממנו הוא אמר לי לשמור בסוד אבל אמא שלו לא באמת חולה והוא לא מתכוון לחזור, דבר שהיה די ברור אבל הוא היה ילד טוב שלא רצה לשקר. איינג' ומקדונהיו שהיה הסגן שלו רצו מאוד שהוא ישאר אבל אסור היה להם אפילו לכתוב לו מייל או להעביר כל הודעה. שבוע אחרי שהוא חזר קיבלתי חבילה גדולה של בגדי סלטיקס. בגלל שהצבע לא תואם יונייטד, ניר פס (מנהל ירושלים בעבר) שדד לי את הרוב אבל מאז יש לי חברים טובים ב-NBA".