(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
קשה בלי הקהל (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
קשה בלי הקהל (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שרשם ביום חמישי האחרון את אחד המשחקים הטובים ביותר שלו מאז שהגיע לישראל, ורגע לפני שישחק בפעם השנייה נגד האקסית הפועל ירושלים, התפנה אמארה סטודמאייר לראיון שבו הוא סיפר על החיים בבידוד בישראל, דני אבדיה והתכנון לחיים שאחרי הכדורסל.

בראיון שהעניק לעיתונאית קלסי ניקול נלסון, סיפר סטודמאייר על דעתו בכל הנעשה עם מחאת הקהילה השחורה בארה"ב: "זה כבר עניין עולמי שמשפיע גם עלינו כאן בישראל. זאת תקופה היסטורית עבורנו, חיינו בדיכוי כל כך הרבה זמן ואנחנו חייבים לחולל עכשיו את השינוי. נמאס לנו, השינוי חייב לקרות. אני מנסה לתווך את כל הנושא הזה לילדים שלי ולהשריש בהם את ההבנה שהם חייבים להיצמד לדרך הצודקת. כשאתה הולך בדרך של האל אתה יכול ליצור את האנרגיה של עצמך".

על המפגש הצפוי ביום שני עם האקסית הפועל ירושלים אמר: "זו קבוצה מצוינת שהצליחה מאוד בשנים האחרונות, יש להם הנהלה מצוינת ומנהיגות טובה. חשוב לנו מאוד לנצח במשחק הזה. המעבר מירושלים למכבי לא היה קל, כי באופן טבעי רציתי לשחק בירושלים, זאת הייתה המטרה האולטימטיבית שלי בגלל אורח החיים והאמונה שלי. אבל גם בתל אביב כיף, יש פה חופים יפהפיים, האווירה קלילה".

סטודמאייר לא סיפר בראיון על צמד הקנסות שקבוצתו ספגה בגלל שהפר את הבידוד, אך סיפר על התנאים הלא פשוטים: "זה קשה מאוד. משרד הבריאות כאן החליט שכל התושבים ישהו בבידוד לתקופה של בערך חודש, וכולם צייתו. אז הצלחנו להתאושש והמדינה חזרה לשגשג ולתפקד, אבל כדורסלנים עדיין היו יכולים להתאמן רק בבית. עכשיו כשחזרנו לשחק, אין יותר מדי דברים שמותר לנו לעשות. אנחנו יכולים לטייל רק במרחק 100 מטרים מהבתים, חייבים לעטות מסכה כל הזמן, ואנחנו משחקים ללא קהל. זה לא פשוט כי אתה צריך למצוא מקומות לשאוב מהם השראה ומוטיביציה ואין כל כך. סידרו לנו הרבה מסכים עם קטעי קהל, אבל זה לא אותו דבר".

רוצה להיות בהיכל התהילה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
רוצה להיות בהיכל התהילה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

על עתידו של הפרוספקט דני אבדיה אמר: "הוא על המסלול הנכון. הוא עובד קשה, כל הזמן בחדר הכושר. הוא מגיע לדראפט עם יתרון כי שלא כמו שחקנים אחרים במחזור שלו, הוא קיבל את ההזדמנות לעבוד עם מקצוענים וללמוד משחקנים ששיחקו ברמות הגבוהות ביותר כמוני, כמו קווינסי אייסי, עומרי כספי - כולנו שיחקנו בליגה וזה טוב בשבילו לשחק איתנו וללמוד מאיתנו".

אמארה נשאל מי לדעתו השחקן שהכי דומה לו ב-NBA ואמר: "אני לא רואה מישהו ספציפי ששיחק כמו שאני שיחקתי, אבל הכי קרוב לזה הוא בלייק גריפין. הוא קצת יותר עבה לעומתי שהייתי יותר זריז, אבל מבחינת אקספלוסיביות הוא לגמרי שם".

חלק נכבד מהראיון הוקדש לחיים שאחרי הכדורסל, ו'סטאט' סיפר על כמה מטרות מעניינות ליום שאחרי: "זאת העונה ה-18 שלי ככדורסלן מקצועני ואני עדיין נהנה, אבל אני חושב שאני עומד לסיים בקרוב. אני משחק מעבר לים כבר 4 שנים ואני מתגעגע למשפחה שלי. יש הרבה דברים שאני מצפה להם בחיים אחרי הכדורסל. אני רוצה לפתוח בית ספר לעסקים במיאמי, זה יקרה תוך שנה וחצי, ובמקביל אני חושב להפוך לסוכן שחקנים. כשהכל ייגמר אני רוצה להיזכר כשחקן של היכל התהילה. זה יהיה הסיום המושלם עבורי".