(שיבר)
(שיבר) | צילום: ספורט 5
"ירושלים הטובה בליגה". גיא הראל (שיבר) | צילום: ספורט 5

אתמול (חמישי) התראיין מנכ''ל הפועל ירושלים, גיא הראל, לחדשות הספורט. במהלך אותה שיחה הדגיש הראל את הרצון העז להחזרת הליגה כשהדגש מבחינתו היא להציג תכנית סדורה לחזרת העונה עד סיומה. אך למרות הרצון הראל הדגיש: "יש משמעויות עצומות בלהחזיר את השחקנים הישראלים מחל"ת ולהביא לארץ שבעים זרים".

על אף שהמצב נראה תקוע לחלוטין הראל הדגיש שקיימים מגיעים, אך בשלבים מוקדמים מאוד. הראל אמר שכבר הוגשה תכנית למשרד הבריאות ויו''ר המנהלת, שמואל פרנקל עם המשרדים הרלוונטים. לדבריו של הראל: "ביום ראשון תהיה למנהלת תשובה ממשרד הבריאות, אם אפשר לקיים פה כדורסל".

עד שהחל המשבר, הפועל ירושלים הייתה בפורמה נהדרת, ולדעתו האדומים נפגעו מאוד מהמצב הקיים: "אין ספק שהיינו הקבוצה הכי טובה בליגה, וכרגע יש לנו רק מה להפסיד. אני לא יודע אם ואיך נחזור - אז אני יודע לדבר בשם הפועל ירושלים".

למרות זאת כן הוסיף הראל שלדעתו במידה שיגיעו האישורים הנחוצים, גם למתגדים הגדולים, עליהם בחר הראל לא להתייחס, יהיה מה להגיד: "אם משרד הבריאות יאשר ונצליח להביא את הכסף. אז הקולות הללו יגברו על כל האלו שיש להם אינטרס כזה או אחר, זה לא מעניין".

בסופו של דבר העניין החשוב ביותר מבחינת הראל, זה כאמור לייצר תוכנית בידיעה איך היא נגמרת ולא רק איך היא מתחילה, כי המשמעות של להחזיר את הישראלים מחל"ת, להביא לארץ שבעים שחקנים זרים, ולהתחיל להניע את כל הדבר הזה, בלי שאנחנו יודעים עדיין אם יש אישור למגע בכלל. המשמעויות הן עצומות".