(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
אוהדי מכבי, המאבק יחריף? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אוהדי מכבי, המאבק יחריף? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ארגון האוהדים של מכבי ת"א, "דה גייט", מחריף את הטון נגד הנהלת המועדון והודיע היום (שני) כי לצד החרמת הפיינל פור הנוכחי, כל עוד הקבוצה לא תודיע כי היא לא תתייצב לשחק בכל שיטת הכרעה שאינה בסדרות - הארגון ימשיך להחרים את הפיינל פור, אם יתקיים בשנים הבאות.

בהודעת הארגון נאמר: "בתחילת העונה יצאנו למחאה כנגד שיטת הפיינל פור, אז גם הודענו מראש שלא נגיע למשחקי ההכרעה אם השיטה בעונה הבאה לא תשתנה. המנהלת אף הודיעה כי בשנה הבאה חוזרים לסדרות. אממה, בשבועות האחרונים חלו מספר התפתחויות דרמטיות, היותר דומות להתנהלות בשוק, שגרמו למנהלת להפוך את הודעתה. ברגע שהבנו שהסיכויים לבטל את הפיינל פור בשנה הבאה נמוכים, החלטנו שהמטרה המרכזית הופכת להיות קבלת הבטחה שמנהלת הליגה לא תתחרט בעוד שנה (בדיוק כמו שעשתה בשנת 2015) ומסיבה כלשהי תחליט להצביע שוב על שינוי השיטה להכרעת האליפות שלא בסדרות".

בהודעה נכתב עוד: "אנחנו רוצים לקבל ערובה לכך שבמידה והסיכום ישתנה, מכבי ת"א לא תשלים עם המצב, ותעשה מהלכים קיצוניים על מנת לשנותו, כגון אי הופעה לפיינל פור או עזיבת הליגה. הצגנו את הבקשה הזו בפגישתנו בשבוע שעבר עם דייויד פדרמן ובשיחות נוספות עם הנהלת המועדון. במידה והמועדון אכן יצא בהודעה כזו בפומבי, אנחנו רואים בזה סימן לכך שהמועדון מתכוון ללכת עד הסוף במאבק נגד השיטה, ולכן במצב כזה אנחנו לא נלך עם הראש בקיר, ונגיע לפיינל פור".