(מנהלת הליגה)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
אוחיון. מגיע לפלייאוף בכושר טוב (מנהלת הליגה)
אוחיון. מגיע לפלייאוף בכושר טוב (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים אמנם כבר הבטיחה את יתרון הביתיות לקראת הפלייאוף הקרב ובא, אבל הערב (שני) היא רשמה הצהרת כוונות והעלתה הילוך, לפחות בצד ההתקפי. הקבוצה מהבירה גברה 87:104 על גלבוע/גליל, שברה בפעם השנייה ברציפות מחסום 100 הנקודות ונצמדה לחולון ומכבי בפסגה, בתקווה למעידה של אחת מהן במחזורים שנותרו.

"פחות מעניין אותי כמות הנקודות שקלענו", סיכם עודד קטש אחרי המשחק. "ספגנו 90 נקודות, 50 מהם במחצית הראשונה. אין סיבה לשמור ככה, עלינו רכים ומאוד לא אהבתי את המאמץ. זה משחק שני כבר שאנחנו מרגישים נינוחים מידי ויוצאים בתחושה שאפשר לשמור יותר טוב. נצטרך לחשוב איך אנחנו מגיעים יותר אגרסיביים, אין ספק שנתמקד בהגנה. לפחות הקצב היה יותר טוב".

על חזרתו של ג'ייקובן בראון ועל המשחק הקשה שמצפה לירושלים מול חולון, הוסיף המאמן: "אני מרוצה שהוא בריא ושהוא איתנו לפני הכל, אבל הוא יצטרך משחק או שניים כדי לחזור לקצב. חולון? משחק קשה מאוד. אנחנו זוכרים מה היה בפעם שעברה ששיחקנו נגדם, גם אז הייתה בעיה הגנתית. זה מבחן גדול ונצטרך לאסוף עצמנו מהר כי הוכחנו בהרבה משחקים שאנחנו כן יכולים לשמור. זו אחריות שלי להביא את כולם במצב המנטלי הנכון".

יוגב אוחיון, אחד המצטיינים במשחק, אמר בסיום: "התחלנו משהו מיוחד בתחילת השנה ואני שמח שזה ממשיך. זה בולט גם בלוח התוצאות, אנחנו אוהבים לשחק יחד ולמסור, משחק שני שאנחנו עוברים את ה-100 נקודות. אנחנו מנסים להתרכז ולהיות טובים לקראת הפלייאוף, זה גם משחק שני ברציפות שאנחנו סופגים הרבה נקודות ונצטרך לתקן במהרה. בראון? דמות מיוחדת בחדר ההלבשה וכוח אש משמעותי על הפרקט".

בית הלחמי. מתרקח מתמונת הפלייאוף (מנהלת הליגה)
בית הלחמי. מתרקח מתמונת הפלייאוף (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

בצד המפסיד, אריאל בית הלחמי סיכם לאחר המשחק: "התחלנו את המשחק טוב ופשוט הפסקנו לשמור. לא ויתרנו בסוף, כך שאין לי יותר מידי טענות לשחקנים, הם עשו מה שהם יכולים. אני שמח על הדקות של יותם חנוכי ועמית ראובן, כיף לראות אותם משחקים. אני מקפיד איתם על כל דבר קטן, לשמחתם או צערם, השחקנים הללו אמורים לשחק עם נבחרת העתודה ואני באמת שמח לראות אותם צוברים דקות".

על המשך הדרך הוסיף בית הלחמי: "זה לא קל להתכונן אחרי הפסדים, אבל תפקידי להביא אותנו מוכנים לכל משחק. זה לא הולך כ"כ בתקופה אחרונה, אבל חייבים להיות הכי מקצועניים ולעשות את הכי טוב שאנחנו יכולים".