(מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
אטקינס ושמחון מול סווינג. התבססו במקום השני (מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
אטקינס ושמחון מול סווינג. התבססו במקום השני (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

אחרי שני הפסדי ליגה רצופים, הדחה מהמסגרת האירופית ושבוע עמוס עם פציעה קשה של גיא פניני ושתי החתמות משמעותיות, הפועל חולון חזרה אתמול (ראשון) למסלול. היא עשתה את זה בזכות 78:89 על הפועל באר שבע העיקשת, שביסס אותה כקבוצה עם המאזן השני בטיבו בליגה.

הניצחון מול ב"ש היה חשוב במיוחד, לא רק בשל המיקום בטבלה, כי אם בעיקר בשל ההפסד לססארי ובמיוחד הפציעה של פניני - שהשפיעה מאוד על המוראל של שחקנים בקבוצה. ״כל אחד מאיתנו צריך מעכשיו לתת עוד קצת אקסטרה כדי לחפות עליו״, אמר שלומי הרוש בסיום. פניני עצמו, אגב, כבר החל בהליך השיקום, והוא, כידוע, צפוי לחזור בעוד כחצי שנה.

אחד השחקנים שהגיעו כדי לחפות על היעדרותו של פניני הוא איגור קולשוב, שסגר בכורה מאוד מוצלחת עם 15 נקודות ב-23 דקות. ״אפשר להגיד שזה היה משחק ראשון שעלה על הציפיות ברמה האישית, אבל הכי חשוב שניצחנו״, סיכם הגארד שהצטרף מראשון לציון, והתייחס למעבר המהיר והמפתיע: ״אלו החיים כמקצוען, זה קורה לפעמים. שינוי אווירה זה טוב, יש פה אווירה מדהימה ואני שמח להיות פה".

בסיום המשחק, 3,500 האוהדים בצהוב-סגול קראו בשמו של קולשוב והשלימו עבורו הופעת בכורה קרובה למושלמת. ״היתה לי צמרמורת כשזה קרה, הבנתי שהגעתי למקום הנכון״, הוא סיפר, וניתח את התאמתו לסגנון המשחק של חולון, עם קצב מהיר ובהרכבים נמוכים: ״זה סגנון קצת שונה ממה שהיה עד עכשיו. לי ספציפית זה מתאים ואני מקווה שנמשיך בכיוון הזה״.

המוחתם הטרי השני לצידו של קולשוב הוא סקוטי הופסון, שנחת במהלך הלילה בישראל וככל הנראה כבר יהיה בסגל בשבוע הבא מול גלבוע/גליל בגן נר. כשזה יקרה, בסגל של דן שמיר יהיה שישה זרים, מה שאומר שאחד מהם יישאר בחוץ, כאשר עושה רושם שזה יהיה דקוואן ג׳ונס, שקיבל אמש 12 דקות בהן קלע 4 נקודות בלבד.

הופסון אמר עם הנחיתה: "תמיד היה כיף להגיע לשחק ולחוות את האווירה החמה והמיוחדת בחולון, ואני יותר משמח להצטרף ולהיות חלק מהמועדון המיוחד הזה. אני רוצה לשחק ולעשות את הטוב ביותר למען הקבוצה כדי שיחד נעמוד ביעדים אותם רוצים במועדון להשיג".