(מנהלת הליגה)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

אחרי שספגה שתי תבוסות קשות, בהפרש מצטבר של לא פחות מ-55 נקודות, מול מכבי ראשון לציון והפועל תל אביב, מכבי אשדוד חזרה לעצמה בגדול. הקבוצה מעיר הנמל, שעברה שבוע קשה לאור המתיחות בדרום, הגיעה אתמול (שני) ללב המושבה וחזרה עם 92:101 מרשים, שהחזיר אותה בגדול למאבקי הפלייאוף.

"נתנו מחצית ראשונה מצוינת והסיבה המרכזית לכך היא ששלטנו בקצב ופשוט לא איבדנו את הכדור", סיכם בראד גרינברג, אך לא מצא את ההסברים להבדלים הקיצוניים ביכולת ממשחק למשחק. ״אני באמת לא יודע למה זה קורה, כי אנחנו תחרותיים ורוצים לנצח בכל משחק. כנראה שזה עניין של גישה, אבל אני מקווה שמעכשיו נגיע לכל משחק בגישה שהראינו מול נס ציונה".

אגב גרינברג, באשדוד מאוד מרוצים מעבודתו ומקווים שימשיך לעונה שלישית. למאמן האמריקאי יש חוזה לעוד עונה, אבל עם אופציית יציאה בקיץ. ״אם היה פה מאמן אחר, כנראה שהיינו נאבקים על הירידה", אמרו במועדון, "הכדור אמנם במגרש שלו, אבל טוב לו פה. כולם כאן מקווים שהוא ימשיך ונראה שהכיוון חיובי".

אשדוד, כאמור, הגיעה למשחק הזה אחרי ימים מתוחים, בהם העיר סבלה ממטחי ירי מעזה. במועדון מעידים כי חלק מהזרים החלו לחשוש וכי אם המצב בדרום היה נמשך ולא היתה מושגת הפסקת אש - ייתכן שהם גם היו מבקשים לעזוב באופן מיידי.