צילום: אלן שיבר (צילום: ספורט 5)
צילום: אלן שיבר | צילום: ספורט 5
ניצחון בכורה בדרבי להפועל בדרייב אין? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ניצחון בכורה בדרבי להפועל בדרייב אין? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לאוהדי הפועל תל אביב יש חולצה המפרטת מאחור את רשימת ההישגים של הקבוצה, מאז עלתה מליגה ב׳. מחר (שני, 21:05) האדומים ינסו לרשום ציון דרך נוסף ולנצח בפעם הראשונה את מכבי תל אביב בדרייב אין.

"תהיה פה אווירה מעולה, אבל היא עדיין לא עזרה להפועל לנצח פה דרבי", אמר דני פרנקו, "כנראה שזה מכניס דווקא את מכבי לדריכות. יש לנו צבא גדול שהולך אחרינו לכל משחק, אבל בבית הזה הוא ראה מאיתנו תוצאות לא טובות. אני יודע שהם היו מאוכזבים מאיתנו".

בהפועל מרוצים מאוד שכל הכרטיסים למשחק נמכרו ואנשי הביטחון יהיו פרוסים בכוחות מתוגברים. כ-180 אנשי אבטחה ושיטור צפויים להיות באולם - למעשה, איש אבטחה אחד על כל 20 אוהדים. היציע שמאחורי הסל המזרחי ייפתח לראשונה מאז שנסגר, עקב אירועי הדרבי הראשון.

"יודע שהאוהדים היו מאוכזבים מאיתנו" (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

לאימון המסכם הגיעה כל השדרה הניהולית של הפועל - כולל רמי כהן וידידיה רפפורט. מבחינה מקצועית, האדומים מגיעים די שפופים, לאחר ההפסד המתסכל לנס ציונה ועם חמישה הפסדים בשישה משחקים. ג׳רל מקניל, השחקן הטוב ביותר העונה של הפועל, ישחק לראשונה העונה בדרבי, שכן את שני הדרבים הקודמים הוא החמיץ עקב עונש הרחקה.

״רצינו להיות עם יותר ניצחונות בשלב הזה, גם היינו יכולים, אבל זו הסיטואציה״, אמר פרנקו וניתח את יחסי הכוחות: ״מכבי עדיפה על כל הליגה, אבל זה משחק שיש לו יוקרה אחרת. כך או כך, מכבי לא מעניינת אותנו. חשוב שנהיה עקביים, זה השלב החשוב בעונה הארוכה הזאת. אנחנו רוצים לראות שהקבוצה מתקדמת".

החיפושים אחר מחליף לטיי מקי נמשכים, כשבהפועל עדיין ממתינים לתשובה מקספר וור. עם זאת, בקבוצה מעידים שחרף הדיבורים סביב מעמדו, מקי מגלה רצינות רבה ונראה טוב באימונים. ״הביטחון שלו פנטסטי, זה עניין של התחושה״, אמר פרנקו על הרכז שלו. ״אם הוא היה משחק כמו שהוא מתאמן, הוא היה יוצא מהכלל. הוא שחקן מפתח שלנו. יש לו השפעה על הקבוצה״.