גם בליגה אין לצהובים חיים קלים (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
גם בליגה אין לצהובים חיים קלים (דני מרון) | צילום: ספורט 5

(הווידאו באדיבות "בנוביץ' תקשורת")

כיאה לדרבי אמיתי, גם המשחק הערב (שני) בין הפועל תל אביב למכבי תל אביב הלך צמוד ממש עד המהלך האחרון. בשורה התחתונה, האדומים היו אלו שקטעו את הרצף השלילי שלהם והנחילו הפסד שישי בשבעת המשחקים האחרונים. ניצחון ראשון להפועל בדרייב אין על מכבי, 80:85.

אם חשבתם שהמשחק יעבור ללא מהומות, אז טעיתם. לאחר הניצחון הגדול של האדומים ובמהלך מסיבת העיתונאים של נבן ספאחיה, אוהד הפועל ת"א נכנס וקילל את המאמן. הקרואטי של מכבי ת"א סירב להמשיך לדבר במסיבת העיתונאים והצהובים הודיעו אף שלא ישלחו שחקן לעמדת הראיונות כפי שמקובל.

עוד לפני האירוע, ספאחיה ניסה להסביר את ההפסד: "נלחמנו וניסינו, אבל בסוף המשחק היו להם כמה החלטות טובות יותר. זה לא קל לשחק מול קבוצה מאומנת עם מאמן טוב, ששיחקה חצי מהמשחקים שאנחנו שיחקנו. בפעם הבאה נבוא יותר מוכנים ונשחק טוב יותר. אני מאמן כבר 30 שנה ואני יודע להגיב במצב כזה, אני לא רואה היגיון בלהרים ידיים חודשיים לפני סוף העונה".

"אני מדבר על השחקנים ששיחקו ולא על השיפוט", הוסיף הקרואטי, "לא שיחקנו כמו שהיינו צריכים לשחק, זה עניין של איבודי כדור והזדמנויות שניות שלא הכנסנו וזה גרם להבדל גדול במשחק. אני יודע שלקהל המדהים שלנו זה היה משחק חשוב ביותר ולכן האכזבה הגדולה. אנחנו צריכים לשפר את המשחק שלנו ופחות להתייחס למקום הראשון או השני, שיפור הכדורסל שלנו הכי חשוב".