גם הערב רוממה האיר לה פנים (מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
גם הערב רוממה האיר לה פנים (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

אחרי שהמשחק בין הפועל אילת לעירוני נס ציונה נדחה ליום שלישי, מכבי חיפה והפועל ירושלים נפגשו הערב (שני) למשחק שחתם את הסיבוב השני שלהן. בעונה שעברה זה היה גמר הפלייאוף אבל העונה חיפה משתרכת בתחתית, וגם הערב היא לא היוותה יריב לאלופה, לפחות לא לכל אורך 40 הדקות. ירושלים ועודד קטש ניצחו 82:94 ורשמו ניצחון שלישי ברציפות שהעניק לעם את המקום השלישי.

קלעו לחיפה: גאסקינס 22, בואומן 19 (9 ריב'), גרהאם 17, יבזורי 9, וורקמן 6, רודריגס ובלייזר 2 כ"א, ברנדוויין 1. לירושלים: פרפרוגלו 20 (10 מ-15 מהשדה), טימור ודייסון 18 כ"א, רוברטס 14, קינסי 12, האואל ואליהו 4 כ"א, הלפרין ואליאס-פור 2 כ"א.

אם בשני הניצחונות האחרונים ג'רום דייסון היה האיש הבולט של האדומים, הערב כמעט כולם נשאו בנטל, כשמעל כולם היה זה פרפרוגלו שסיים כקלע הבולט של קטש ובכל פעם שחיפה איימה לחזור לעניינים, היה במקום הנכון בשביל לייצב את היתרון האדום.

מאז 1993 ירושלים הפסידה רק ארבע פעמים בחוץ לחיפה לעומת 17 ניצחונות, וגם הערב הסטטיסטיקה נשמרה עם ניצחון 18. חיפה, שיצאה בשבוע שעבר מהמקום האחרון עם ניצחון דחוק על גלבוע/גליל, עדיין סובלת מבעיות רבות שעופר רחימי יהיה חייב לתת להן מענה. עודד ברנדוויין, שהגיע במקום גוני יזרעאלי, ערך בכורה אבל שיחק רק ארבע דקות.

מהלך המשחק
 טרבור גאסקינס, רועי הובר, עוז בלייזר, ברנדון בואומן וזאק גרהאם פתחו אצל עופר רחימי. ריצ'רד האואל, רונלד רוברטס, טרנס קינסי, ג'רום דייסון ובר טימור בחמישייה האדומה.

טימור היה הראשון לעלות על הלוח עם ליי אפ יפה, אבל הרבע הראשון עמד בסימן של אין הגנות. הירוקים יצאו לריצת 2:10 במהלך הרבע שנתן להם יתרון 20:28 משלשה גדולה של וורקמן. האדומים צמצמו נזקים וירדו ב-30:25 אחרי עשר דקות.

יבזורי פתח את הרבע השני כמו שסגר את הקודם, עם סל יפה, אבל שלשה של פרפרוגלו ודאנק של אליהו שינו את המומנטום. דקות טובות מאוד של היווני, ביחד עם קינסי, הוביל בריחה של האדומים שעלו ליתרון 38:45. ברנדוויין, שעלה לבכורה, קלע גם נקודה ראשונה בירוק, ושלשה של יבזורי שיפרה קצת את מצבם של הירוקים ברבע פחות טוב. שלשה של קינסי חתמה את המחצית ביתרון 44:50.

גאסקינס ורודריגז החזירו את הירוקים לפיגור 4, אבל ירושלים חזרה לקצב שלה, טימור ורוברטס סיפקו מהלכים יפים, פרפרוגלו המשיך לאסוף נקודות ושלשה של טימור קבעה 52:67. גאסקינס ניסה למזער נזקים לקראת סוף הרבע, אלא שהאדומים קלעו כמעט בכל התקפה ובסיום הרבע יתרון 61:75.

פתיחת הרבע האחרון הייתה של הירוקים. בואומן וגרהאם צימקו לחד ספרתי עם שמונה נקודות ללא מענה של הירוקים תוך דקה, פרפרוגלו הגיב בחדירה יפה, סל ופאול, 67:78. סל של גרהאם ושלשה של בואומן הורידו ל-6 בלבד, היווני שוב קלע סל חשוב שהחזיר את י-ם ל-72:80 באמצע הרבע. האואל היה זה שחיסל את שאיפות הקאמבק של הירוקים עם הסל השני שלו במשחק שהגדיל ל-78:87, שתי דקות לבאזר. הירוקים איבדו את הראש ופרפרוגלו המשיך להגדיל את הפער ובסיום 82:94 לאלופה.