צילום: מנהלת הליגה (צילום: ספורט 5)
צילום: מנהלת הליגה | צילום: ספורט 5
צריך לנצח. טפירו (מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
צריך לנצח. טפירו (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

קצת יותר מחודש לפני סיום העונה הסדירה בליגת העל, והקבוצות ממשיכות במאבקי המיקום. המחזור ה-27 יימשך מחר (חמישי) עם שני משחקים נוספים: מכבי אשדוד/באר טוביה תתארח אצל מכבי חיפה ותחרוץ את גורלה של מכבי קריית גת אם תנצח, ועירוני נהריה תפגוש את מכבי ראשל"צ לעימות חזיתי על המקום השמיני.

מכבי חיפה - מכבי אשדוד/באר טוביה (19:40, רוממה)
אחרי הניצחון המרשים 74:92 על הפועל ירושלים, הקבוצה של מאיר טפירו תוכל להבטיח את ההישארות ולשפר עמדות בניסיונה להשתחל לפלייאוף. לשם כך היא תצטרך לנצח את הירוקים בפעם הראשונה העונה בליגה אחרי שחיפה חגגה על חשבון אשדוד בשני הסיבובים הקודמים בהפרש ממוצע של 17 נקודות.

בכלל, חיפה עומדת על רצף של שישה ניצחונות בית על אשדוד מאז שחזרה לארח את משחקיה ברוממה, שני האחרונים בפער דו-ספרתי תוך תצוגת שלשות מרשימה: 72:90 באפריל אשתקד עם 14 מ-30 מחוץ לקשת ו-68:89 בסיבוב הראשון העונה עם 13 מ-25 לשלוש. הניצחון האחרון של אשדוד על חיפה בחוץ הושג בכלל בנשר: 99:100 באפריל 2012. מאז תחילת פברואר עומדים הירוקים על רצף של ארבעה ניצחונות בית בהפרש ממוצע של 16 נקודות.

משורות אשדוד ייעדר אדם אריאל, שסובל מפציעה במפרק הירך וכמו פרסטון נואלס, ככל הנראה לא ישוב לשחק העונה.

לראשל
לראשל"צ לא הולך בחוץ מתחילת השנה (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

עירוני נהריה - מכבי ראשל"צ (19:50, עין שרה)
כמו אשדוד, גם הקבוצה הצפונית רוצה להמשיך במומנטום אחרי ניצחון מרשים. במקרה של נהריה זה היה ה-80:105 הגדול על הפועל ת"א - ניצחון הליגה השלישי ברציפות שלה. ניצחון נוסף יאפשר למארחים לשפר עמדות במאבק על המקום השמיני ולפתוח פער מראשל"צ שנמצאת מקום אחד מתחת.

הבעיה המרכזית של ראשל"צ הוא ההבדל הגדול בין משחקי הבית למשחקי החוץ. למעשה, מאז תחילת 2017, הקבוצה מעיר היין סופרת כבר 6 הפסדי חוץ רצופים שהורידו אותה למאזן 10:3 בחוץ בלבד לעומת 4:9 בבית. מנגד, נהריה היא הקבוצה היחידה בליגה עם מאזן חוץ חיובי (6:8) ומאזן בית שלילי (7:5) ועד הסיבוב הראשון העונה היא עמדה על רצף של ארבעה הפסדי בית לכתומים.