sportFive599846
צילום: ספורט 5

אחרי שמכבי ראשל"צ הודיעה על פיטוריו של המאמן שרון דרוקר, היו"ר יצחק פרי הסביר היום (חמישי) את החלטת המועדון, ביקר את המאמן המפוטר וגם התייחס לזעזוע הגדול שעובר על המועדון בראיון מיוחד לתכנית הרדיו 'חמש באוויר'.

"אני חושב שמנקודת מבט שלנו לא הייתה ברירה", פרי התייחס לפיטורים של דרוקר. "התחלנו את העונה כקבוצה הכי שמחה בליגה ולצערנו הרב ניצחנו חמישה משחקים בסיבוב השני והשלישי מתוך 18 ונקלענו לסכנה שלא נגיע לפלייאוף. הקבוצה הזו הייתה זקוקה לזעזוע. לפני חודש וחצי היה משבר שנסגר בדלתיים סגורות. השאיפה הייתה שנביא את הקבוצה למסלול הנצחונות, אבל ניצחנו רק פעם אחת בששת המשחקים האחרונים. שרון מאמן מצוין, אבל צריך להיצמד לעובדות".

"אנחנו סה"כ נמצאים חמישה משחקים לסיום העונה הסדירה וצריכים לנצח ארבעה, זה קשה", הוא הוסיף. "מבחינת מכבי ראשל"צ זה היה המהלך שהיה צריך להיעשות ואני מקווה שהוא גם יצליח. ההרגשה בבוקר הייתה שהקבוצה צריכה זעזוע והוא יביא שינוי חיובי. באיזשהו מקום אנחנו יורדים צעד אחד צעד. אנחנו לא מצפים שהקבוצה תשחק כמו צסק"א, אלא כמו מכבי ראשל"צ. שרון לא ניסה לשכנע אותי להישאר".

איך הוא מסביר את הכישלון של הקבוצה, אחרי פתיחת עונה מסחררת בה היא גם הוזכרה כמועמדת לגיטימית לזכייה באליפות? "קשה לי להסביר. אולי אנשי מקצוע יותר טובים ממני יידעו מה המהלכים שהביאו לזה. היינו קבוצה מעופפת, אנשים קנו כרטיסים בשביל לראות הצגה ובחודשים האחרונים אנחנו לא מוצאים את היכולות שלנו. אני לא מוכן לבוא להגיד שהעונה הזו גמורה. אם יש סיכוי שראשל"צ תעשה צעד שיביא אותה לרביעייה או השישייה הראשונה, מתוקף תפקידי לבצע שינויים. התפקיד שלי הוא לקחת החלטות נכונות שיביאו את המועדון להצלחה".

פרי התייחס לדיווחים על הישיבה בה שקלו להאריך את חוזהו של דרוקר בשנתיים נוספות: "אני לא מכיר את הישיבה לתת חוזה לעוד שנתיים, לא הייתי שם. אחרי המשחק מול אשדוד הייתה ישיבת הנהלה שבה נפלה ההחלטה להחליף מאמן. קיבלנו החלטה שצריכים לצאת מהשלווה. מספיק עם ההסברים, צריך להביא ניצחונות. בזמן האחרון קיבלתי יותר מדי הסברים ופחות ניצחונות".

"כולם מתבשמים מחצי הגמר שהגענו, אבל מכבי ראשל"צ כבר הייתה בגמר הפלייאוף עם מוישל'ה ויינקרץ", הוא הוסיף וסיפר מה הקבוצה צריכה לעשות כעת: "צריכים לבצע שני מהלכים - קודם כל להיות בפלייאוף כי אנחנו רחוקים רק 2 נקודות מהמקום ה-9 וזה מפחיד אותנו. אחר כך זה לחזור לשחק את הכדורסל שלנו ולהיכנס לפיינל פור".

על מועמדותו האפשרית של אריק שיבק: "נכון לעכשיו, עוד לא דיברנו עם אף מאמן", הוא גילה. "לאורך 40 השנים שאני עומד בראש המועדון הזה, אימנו כאן מאמנים גדולים. פיני גרשון, צביקה שרף, מהמאמנים הכי טובים בשוק. אנחנו נשתדל שהמאמן שיגיע ייכנס לנעליים הגדולות האלו וכבר במוצאי שבת אנחנו רוצים לראות מאמן חדש על הקווים".

בינתיים, הבת של שרון דרוקר שיגרה פוסט כועס בחשבון הפייסבוק שלה על הנושא וכתבה: "מר יצחק פרי, אתה עוד תתגעגע לאבא שלי. מתי בדיוק 'בית מכבי' היה מלא בכל משחק? מתי בפעם האחרונה הגעת להישג כזה מרשים ומכובד באירופה? מתי היית בפיינל פור הישראלי? מתי כל עולם הכדורסל דיבר על הקבוצה של מכבי ראשל"צ? תמיכה ושקט מהיו"ר לא היו בלקסיקון שלך! אנשים כפויי טובה, לא מעריכים דבר. גאה בך אבא שלי".