סוף הדרך בראשל"צ. דרוקר פוטר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
סוף הדרך בראשל"צ. דרוקר פוטר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שרון דרוקר פוטר ממכבי ראשל"צ. זעזוע מפתיע במועדון הכתום, שנפרד מהמאמן שלו בעיצומו של הקרב על המקום בפלייאוף. בראשל"צ כבר שוקדים על מציאת מחליף לדרוקר, כאשר אריק שיבק ואלעד חסין מועמדים לרשת את מקומו. גם שמוליק ברנר, עוזרו של דרוקר, עשוי להמשיך על הקווים עד לסיום העונה כמאמן ראשי.

"הנהלת מכבי ראשל"צ החליטה להביא לסיום ההתקשרות עם שרון דרוקר", נכתב בהודעה הרשמית, "חברי ההנהלה קיבלו את ההחלטה לאור היכולת המאכזבת של הקבוצה החל מהסיבוב השני. הנהלת המועדון מעריכה את דרוקר ואת תרומתו במהלך השנתיים האחרונות, בהן שימש כמאמן ראשי והוביל את הקבוצה לחצי גמר הפלייאוף אשתקד ולרבע גמר המפעל האירופאי של פיב"א העונה. המועדון מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית. בימים הקרובים נוציא הודעה על זהות המאמן המחליף".

שרון דרוקר עצמו הגיב לאחר הפרידה: "הגעתי למכבי ראשל"צ לפני שנתיים, המועדון היה אחרי עונה קשה ומאבק הישרדות. בשנתיים האלו בנינו תלכיד מעולה עם שילוב של ישראלים וזרים טובים ומחויבים. הגענו לפיינל פור הישראלי, לחצי גמר גביע המדינה ולרבע גמר היורופקאפ. לצערי המועדון בחר להיפרד ממני בזמן הזה למרות שאני מאוד מאמין בקבוצה וסיכוייה להגיע לטופ גם השנה".

לעונה של ראשל"צ יש שני צדדים. מצד אחד כדורסל מלהיב וסיבוב ראשון שבו הציגה יכולת של מועמדת לאליפות. מצד שני קריסה ושורה של הפסדים מאכזבים. מצד אחד שיא אירופי עם העפלה לרבע הגמר וניצחון הירואי אחד על פרנקפורט, מצד שני סכנת אי העפלה לפלייאוף.

המאמן הבא של ראשל"צ יקבל קבוצה שהפסידה בחמישה מתוך ששת המשחקים האחרונים שלה בליגה, כאשר הניצחון היחיד היה על הפועל חולון. לכתומים נותרו עוד חמישה משחקים עד תום העונה, וכשיש להם משחק עודף, הם בפועל ממוקמים במקום השביעי בטבלה (נהריה תעקוף אותם בכל מקרה במחזור הנוכחי). המשך המשבר עלול לגרום לכך שהקבוצה כלל לא תהיה בפלייאוף, זאת אחרי שהחלה את העונה בתור מי שסומנה כאלטרנטיבה להפועל ירושלים ומכבי תל אביב.

כריס רייט הגיב לפיטוריו של דרוקר, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אנשים נשבעים שהם נאמנים, אבל ברגע שדברים נעשים קשים הם זורקים אותך הצידה".