גפני עם הראל. יישאר בבירה? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גפני עם הראל. יישאר בבירה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
דני פרנקו. הוא יהיה שם בעונה הבאה? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דני פרנקו. הוא יהיה שם בעונה הבאה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שלבי ההכרעה מתקבים, והפועל ירושלים נכנסת לקצב. האלופה רשמה אמש (ראשון) ניצחון שישי ברציפות בליגה, ובעזרת רבע אחרון מצוין, גברה 66:81 על מכבי ראשון לציון. חמישה שחקנים קלעו בספרות כפולות עבור הירושלמים, שמסרו לא פחות מ-25 אסיסטים.

אחרי המשחק, בירושלים עסקו בעיקר בבחירה של הקבוצה לחתום ביול"ב ולהצטרף ליורוקאפ בחוזה ל-3 שנים, שמראה עד כמה מעריכים את האלופה הישראלית במשרדים בברצלונה בכך שנותנים לה כרטיס מובטח, ללא קשר להישגים בליגה המקומית.

באופן היפותטי, האלופה יכולה לסיים במקום האחרון ולרדת ליגה בשנה הבאה (זה לא הולך לקרות), והיא עדיין תהיה בפנים. המהלך הזה מראה עד כמה היורוליג ממעיט בחשיבות הליגות המקומיות ורוצה לקבוע בעצמו את כללי המשחק.

העובדה שארבע הראשונות ביורוקאפ תקבלנה כרטיס ליורוליג החל מהשנה הבאה, מראה שדלת הכניסה למפעל הבכיר כבר לא עוברת דרך הליגות המקומיות. לא מעט ליגות חתמו עם פיב"א לאחרונה, וגם מנהלת ליגת העל כאן בישראל מצדדת בפיב"א ואף נותנת מענק של 400 אלף שקל לכל קבוצה ישראלית שתשחק במפעלים של פיב"א. זו כנראה אחת הסיבות שביול"ב החליטו לדרוס את הליגות המקומיות.

העובדה שישנו רצון להגדיל את היורוליג ל-20 קבוצות, מה שיבטיח 38 מחזורים עוד לפני שלבי הפלייאוף, מעוררת את השאלה הבוערת: מתי בדיוק ישוחקו הליגות המקומיות והאם תהיה התנגשות? התשובות – בקרוב.

בחזרה למשחק מול ראשל"צ, טוני גפני קיבל מדני פרנקו שוב את המקום בחמישייה וזה ממשיך לעבוד. הפורוורד/סנטר: "איבדנו את הקצב ברבע השלישי. ספגנו כמה עבירות טכניות שלא מאפיינות בכלל את הקבוצה שלנו. כמה שחקנים התלהטו, אבל ידענו להתמודד עם זה. צריך לתת קרדיט לראשון לציון, שהפכו פיגור של 17 ל-3 תוך 4 דקות. התוצאה משקרת והמשחק היה צמוד הרבה יותר מתוצאת הסיום".

יש לכם עונה של ריצות. העובדה שניצחתם 6 ברצף, גורמת לכם לחשוש שעוד רגע תגיע עוד נפילה?
"ממש לא. אנחנו לוקחים את זה משחק אחרי משחק. זו קבוצה של שחקנים עם נסיון. מקצוענים שיודעים מה עושים ולא יפלו למקומות כאלה".

אי אפשר שלא לשים לב שבכל משחק ומשחק אתה מקבל הרבה מאוד אהבה מהקהל
"אני משחק בשביל הבן שלי לנדן, ארוסתי מריסה וכמובן בשביל האוהדים. אני חי בשבילם. הם שם בשבילי כבר שנתיים וזה קשר מיוחד שיש בינינו. תמיד אנצור אותם בליבי. הבן שלי היה יותר כאן מאשר במקום שבו הוא הולך לגור, אז אפשר לומר שהוא גם כבר קצת ישראלי".

לסיום, גפני התייחס לידיעה שפורסמה לראשונה באתר ערוץ הספורט, ולפיה הקבוצה בחרה בסופו של דבר ביורוקאפ: "אני חושב שזה מהלך מצוין של הקבוצה. אני לא יודע מה יהיה איתי, החוזה שלי נגמר בתום העונה ונראה מה יהיה. אני כמובן אשמח מאוד להיות חלק מזה, אבל אני לא מקבל את כל ההחלטות. אני אתן להנהלה ולסוכן שלי לטפל בזה".