sportFive597818 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
ווימס. מכיר את ההיכל היטב (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ווימס. מכיר את ההיכל היטב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי ת"א ניצחה אמש (שבת) 80:90 את בני הרצליה, אבל הסיפור שממשיך להעסיק את אנשי המועדון הוא הסיכום עם שלושה שחקנים מאוד מעניינים לעונה הבאה: מאיק צירבס, קווינסי מילר וסוני ווימס.

גורמים במכבי ת"א חושבים שעם הגעתו של צירבס, יצטרכו להיפרד מריצ'רד הנדריקס ולחפש שחקן מחליף בצבע שיהיה יותר אגרסיבי מבחינה הגנתית. אחת האפשרויות היא להשאיר כגיבוי את טרבור אמבקווה, שנראה כי כבר היה בדרך החוצה. הצהובים חוששים מהיסטוריית הפציעות של הנדריקס, שחתום גם לעונה הבאה.

אחד מהשחקנים ששיחק עם ווימס בצסק"א בעונה הקודמת, סיפר לאתר ערוץ הספורט קצת על אופיו של השחקן, ומיהו בחדר ההלבשה. "סוני ווימס בחור טוב, הוא לא בחור רע", אמר השחקן, "אבל הוא כן מאוד אוהב לעשות רוח. מדהים שמכבי עושה מהלך כזה. לפני שנה היא לא הייתה יכולה לחלום על תחרות עם צסק"א על שחקן כזה. ווימס הוא שחצן כזה, עם פוזה של NBA. הוא חתם בצסק"א על חוזה עתק של 9 מיליון דולר ל-3 שנים. בסופו של דבר הוא השאיר על השולחן 6 מיליון דולר לשנתיים בשביל ללכת ל-NBA. אז למה? לדעתי, כי הוא עשה כבר המון כסף ולא היה לו כ"כ טוב בצסק"א".

מישהו מכם, בחדר ההלבשה יודע למה הוא עזב? למה הוא לא השלים את החוזה?
"עד עכשיו העניין הזה לא ברור. השמועות אמרו שרמזו לו שיעזוב. חלק גם אמרו שהוא רצה לעזוב ואמר להנהלה שהוא 'בודק כל מיני דברים'. באותו זמן הנשיא והבעלים יבגני ואטוטין נעלב וסילק אותו. אמר לו: 'לך בלי פיצוי, בלי כלום'. הוא חתם בפיניקס במטרה לעשות כמה שנים ב-NBA. הוא עבר מפיניקס לפילדלפיה והדברים לא הסתדרו. למה? גם זה לא כ"כ ברור, כי הוא בהחלט שחקן NBA לגיטימי. אותי אישית זה מפתיע שהוא חוזר לאירופה, אבל אולי הוא מחפש את הנוחות שבתל אביב הוא יקבל. הוא תמיד חשב שהוא יגיע לשם בשלב כזה או אחר, והנה זה קורה".

לצד כל זה, גם היה משחק אתמול, ומי שחזר לחיים הוא טיילור רוצ'סטי שקלע 24 נקודות ומסר 6 אסיסטים. בסוף הרבע השלישי המשחק עוד היה צמוד, אבל ברבע האחרון מכבי נתנה גז, ובסופו של דבר ניצחה בפער דו ספרתי.

רוצ'סטי התייחס לפסק הזמן בין הרבע השלישי והרביעי ששינה את המומנטום: "נשארנו יחד, ניסינו לכפות את הרצון שלנו ואת תוכנית המשחק וברבע הרביעי הם אולי התעייפו קצת ואנחנו המשכנו ללחוץ. זריקות שלא נכנסו בחצי הראשון נכנסו בחצי השני. לא הצלחנו לייצר עצירות בחצי הראשון".

על הפציעות של הרצליה, שאולי הפכו את המשחק לקצת לא ספורטיבי אחרי שג'מאר סמולאס קרע את גיד אכילס וסטיבן דניס מתח את שריר התאומים: "זה מדהים. היו לנו הרבה פציעות העונה, ואתמול זה קרה להם. אחד השחקנים ישב בצד וראיתי שהוא מסתכל על המשחק ממש כמו אחד האוהדים. זה מקום שקשה לשחק בו, רק 3 קבוצות ניצחו בו אז אני מאוד שמח על הניצחון".

בתוך כך, בהרצליה מאוד מתוסכלים מהפציעה של סמואלס, שגמר את העונה. סטיבן דניס יעבור בדיקה הבוקר, והתקווה של אנשי הרצליה שמדובר באמת במתיחה חזקה בלבד. הרצליה תנסה להחתים שחקן זר במקום סמואלס ב-9 הימים שנותרו לה עד סיום מועד רישום השחקנים לליגה.

מי שלא היה מרוצה הוא ג'יימס סינגלטון שנראה כעוס מאוד בסיום. סינגלטון חשב שהיה צריך לקבל הרבה יותר כדורים ברבע האחרון, ושאם היו נותנים לו אותם, הרצליה הייתה יכולה לנצח. מנהל הקבוצה זאב ברעם נזף בביג-מן על התנהגותו בסיום.