טבק. יבזורי נתן לו חומר למחשבה (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
טבק. יבזורי נתן לו חומר למחשבה (דני מרון) | צילום: ספורט 5
יבזורי. ניפק 11 נקודות (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
יבזורי. ניפק 11 נקודות (דני מרון) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב המשיכה הערב (רביעי) את המומנטום החיובי בו הוא נמצאת וגברה 69:82 על מכבי ראשל"צ בהיכל מנורה מבטחים במשחק שפתח את המחזור ה-28 בליגה. הצהובים עשו צעד נוסף אל עבר הבטחת המקום השני בתום העונה הסדירה והשאירו לעצמם סיכוי לעקוף את המוליכה, הפועל ירושלים.

"לא באנו לשחק כמו שרציתי", אמר המאמן, ז'אן טבק בתום הניצחון, "לא היינו חכמים במחצית הראשונה, אחרת היינו גומרים את המשחק מהר יותר. לא רצנו מספיק, לא היה קצב טוב. אולי בגלל שלא שיחקנו הרבה זמן פעמיים בשבוע".

הקרואטי העניק 21 דקות ליבזורי וזה הכיר תודה עם 11 נקודות. טבק: "אני מרוצה מהבחורים שקיבלו הזדדמנות והוכיחו את עצמם. יבזורי מקצוען ואנחנו רואים את זה כל השנה. בגלל החוקים הוא לא יכול לשחק תמיד ויש שלושה ישראלים על העמדה שלו, אז קשה לו לקבל דקות".

דוסון. סובל מהלחץ עליו? (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
דוסון. סובל מהלחץ עליו? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

יבזורי עצמו הוסיף: "אני אוהב להיות על המגרש וכשאני מקבל את ההזדמנויות אני עושה עבודה טובה. ידענו שראשון אוהבת לרוץ, בחצי הראשון קצת נתנו להם, אבל בחצי השני הורדנו את הסקור וזה עשה את ההבדל.
חשוב לי מאוד להמשיך לשחק, אני מקווה שאקבל את הצ'אנס".

בצד השני, ראשל"צ רשמה הפסד חמישי בשישה משחקים, התרחקה מהמאבק על הביתיות בפלייאוף ועלולה ליפול אל מחוץ לשמונה הגדולות אם לא תתעשת לקראת תום העונה. "ניסינו, אבל כמה טעויות בריכוז עלו לנו ביוקר", אמר המאמן, שרון דרוקר, "אי אפשר לאבד 18 כדורים נגד מכבי ולנצח".

עוד הוסיף המאמן: "עכשיו זה הזמן שלנו להתחיל לאסוף את עצמנו מהתחלה, להתגבש מחדש ולעשות את הכי טוב שאנחלנו יכולים. דוסון? אולי שמים עליו משקל גדול מידי וזה פוגע בו, אני מנסה להרגיע אותו".