בסוף זה התפוצץ (אלן שיבר)
בסוף זה התפוצץ (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
זרים אטרקטיביים, אך בעיות בליגה (אלן שיבר)
זרים אטרקטיביים, אך בעיות בליגה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רכבת ההרים של שרון דרוקר ומכבי ראשון לציון החלה בצורה טובה מאוד בקיץ הקודם. הכתומים הגיעו לפיינל פור, וגם השנה, עם החתמות טובות ואחרי ששמרו על היהלום שון דוסון, ושמו יד על זרים אטרקטיביים כמו מארק ליונס, דריל מונרו וכריס רייט, הכתומים היו על המסלול הנכון. למרות הגעה לחצי גמר גביע המדינה, ולרבע גמר היורופקאפ, יצחק פרי החליט לפטר את המאמן.

אז מדוע נפרדו הצדדים? התקופה האחרונה לא הייתה טובה למכבי ראשון לציון, אבל האם נדרש צעד דרסטי כל כך?

לקראת סוף ינואר התקבלה ההחלטה. הקבוצה עלתה לשמינית גמר היורופקאפ, ובנוסף, עלתה לחצי גמר גביע המדינה עם ניצחון דרמטי על בני הרצליה. בליגה, היא התבססה במקום הרביעי. ההחלטה, בישיבת הנהלה רשמית, הייתה לתת לשרון דרוקר חוזה לשנתיים נוספות.

בחודש שלאחר מכן, ההחלטה לא מומשה ולא זימנו את דרוקר לחתום על החוזה החדש. הנושא פשוט התמסמס. ב-24.2 הפסידה ראשון לציון למכבי אשדוד באר טוביה בצורה דרמטית ומיד אחרי המשחק ההנהלה המורחבת התכנסה בלילה לישיבה. כל חברי ההנהלה נכחו בה: היו"ר יצחק פרי, המנכ"ל גלעד זיו, חברי ההנהלה דני הרמן, גילי בוברמן, הגזבר מיקי צור ועוד. שם נפלה ההחלטה לפטר את שרון דרוקר. חודש בדיוק אחרי ההחלטה להאריך את חוזהו בשנתיים, הוחלט לשחררו.

הכל קרה 3 ימים לפני המשחק הקובע מול ונטספילס על העפלה לרבע גמר היורופקאפ. הוחלט לתת לדרוקר את הצ'אנס להעפיל למרות ההחלטה שהתקבלה. באותו יום, יצחק פרי התבטא בחריפות כנגד דרוקר וכחלק מהשחקנים בראיון של לפני המשחק לכתב אור שקדי. המאמן כעס מאוד, ואחרי ה-85:93, התעמת עם פרי, והטיח בפניו שלא ראוי בעיניו להכפיש את המאמן והשחקנים ביום של משחק, ועוד משחק גורלי. פרי הגיע אז ל'חמישיות' ונתן את גירסתו לארועים.

לא הסתדר עם דרוקר (אלן שיבר)
לא הסתדר עם דרוקר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

למחרת המשחק דרוקר פנה לפרי וציין כי הוא לא מוכן לעבוד בצורה כזאת, ולא מוכן להיות שותף לזה. שהוא מרגיש שהוא לא יכול להיות שותף לדרך שבה 'מלכלכים' את השחקנים שלו ביום של משחק. הוא לא למעשה 'הניח' את המפתחות. בערב, השניים נפגשו. בפגישה גובה הלהבות ירד, פרי התנצל, ודרוקר נשאר בתפקידו. בינתיים. באותם ימים המאמן גם קיבל שיחות חיזוק מראש העיר דב צור שפיתח מערכת יחסים קרובה עם דרוקר, ונתן לו בטחון רב להמשך.

למרות זאת, בקרב הנהלה העמיק חוסר שביעות הרצון. 13 הפסדים מתוך 18 משחקים מאז שנפתח הסיבוב השני הביאו את ההנהלה לממש את ההחלטה ולייצר זעזוע. אחרי המשחק מול מכבי ת"א, דרוקר קיבל הודעה להגיע למשרדים בבית מכבי. הוא כבר הבין לאן נושבת הרוח. בפגישה נאמר לו שהוחלט לזעזע את המערכת. המאמן חש פגוע מאוד. בפני מקרוביו ציין שאינו מבין מדוע מפטרים מאמן שעושה עונה טובה בסך הכל, אחרי הפסדים להפועל ירושלים ומכבי ת"א כשהוא סובל ממכת פציעות. גורמים במערכת גם ידעו לציין שהמהלך בא בהפתעה מאחר וראשל"צ לא התפרקה, אלא הייתה במשחק במשך 3 רבעים.

למרות הנסיבות המקלות, הפור נפל. יצחק פרי פיטר את המאמן שבשנתיים הביא אותו לפיינל פור, חצי גמר גביע, ורבע גמר אירופי. אריק שיבק שצפה בראשון לציון במשחקים האחרונים ושהיה ביד אליהו, הוא המועמד המוביל והעיקרי לקבל את הקבוצה בחוזה לשנה וחצי. בנוסף, גם אלעד חסין שלא מאמן כרגע, ורועי חגאי שמאמן בליגה הלאומית מוערכים ע"י גורמים במערכת. ההחלטה תתקבל בקרוב, כאשר שמוליק ברנר צפוי להישאר בעמדת עוזר המאמן.