רובינסון. נמצא במגמת ירידה (דניאל מולדובן)
רובינסון. נמצא במגמת ירידה (דניאל מולדובן) | צילום: ספורט 5
קטש. רוצה לקלקל להפועל? (אלן שיבר)
קטש. רוצה לקלקל להפועל? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המחזור ה-27 בליגת העל בכדורסל יושלם הערב (19:45, היכל בגין) כשהפועל אילת תארח את הפועל ת"א. אם ייצאו עם ידם על העליונה, המארחים ישוו את מאזנם לזה של בני הרצליה ועירוני נהריה במקום הרביעי המעניק יתרון ביתיות בפלייאוף וירשמו ניצחון חמישי בשישה משחקים, כאשר ההפסד היחיד היה על חודה של נקודה מול קרית גת.

קטש מקווה לראות, שוב, את אלישי כדיר ביכולת טובה, הפעם מול קבוצתו לשעבר, אחרי שהאחרון רשם שיא עונתי של 17 נקודות במחזור האחרון מול אשדוד. הפורוורד יכול לשפר מיקום ברשימת קלעי אילת בכל הזמנים. אם יקלע 8 נקודות יחלוף על פני קווין פאלמר השמיני (777 נקודות) ואם יקלע עוד 3 יעבור גם את ארי רוזנברג השביעי (780 נקודות).

אצל האורחים, ג'ון וויליאמסון הפצוע ימשיך להיעדר ובלעדיו שרון אברהמי רוצה להשוות את מאזנו לזה של אשדוד בקרב על המקום השמיני והאחרון בפלייאוף. האדומים אמנם ניצחו באולם בגין את אילת בסיבוב הראשון, אבל רשמו ניצחון חוץ אחד בלבד בששת המחזורים האחרונים והפסד נוסף שוב יחזיר אותם אל מאבקי התחתית.

רותבארט. יגיע ל-1,000 נקודות בקריירה (עודד קרני)
רותבארט. יגיע ל-1,000 נקודות בקריירה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

אברהמי יקווה לשינוי מגמה אצל נייט רובינסון, שירד בכמות הנקודות ממשחק למשחק עד כה: 25 בראשון,  17 בשני ו-11 בשלישי. בגזרת ציוני הדרך: רוברט רותבארט רחוק שתי נקודות בלבד מ-1,000 בקריירה בליגה ומתן נאור זקוק ל-4 כדי להפוך לשחקן ה-27 בתולדות הפועל ת"א עם 1,000 נקודות בליגה הבכירה.

אברהמי אמר לקראת המשחק: "אנחנו לקראת שבוע שיכריע במידה רבה את המשך העונה שלנו. אילת קבוצה טובה שנמצאת במומנטום, והשחקנים מודעים לחשיבות המשחק".