הכיוון נראה חיובי. מקל (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
הכיוון נראה חיובי. מקל (gettyimages) | צילום: ספורט 5
ממשיך להיות המועמד המוביל. מקלין (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
ממשיך להיות המועמד המוביל. מקלין (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

העונה של מכבי תל אביב הסתיימה מוקדם, והקדימה איתה גם את ההכנות לעונה הבאה. הצהובים עובדים במרץ על סגל שינסה להחזיר את האליפות להיכל, ואחד היעדים העיקריים הוא גל מקל. שיחות עם רכז ניז'ני נובגורוד מתנהלות כבר תקופה ארוכה, אולם ביממה האחרונה חלה התקדמות משמעותית בין הצדדים, אחרי שלפני שבועיים עמד הפער על חצי מיליון דולר.

אתמול בבוקר, אחרי שמכבי הודיעה על החתמת רוצ'סטי, גם הוא מניז'ני, מקל שוחח עם הצהוב הטרי, שהבהיר לישראלי כי ישמח להמשיך ולשתף איתו פעולה. גורמים רבים במכבי לוחצים על מקל להצטרף, ואם זה אכן יקרה הוא יחתום על מתווה זהה לזה שדובר בחודשיים האחרונים - חוזה לשלוש שנים ללא אופציית יציאה ל-NBA הקיץ, אלא רק החל מהשנה הבאה. בכירים במכבי חולמים על קו אחורי שיכלול את יוגב אוחיון, גל מקל וטיילור רוצ'סטי. בנוסף, גארד אמריקני נוסף בעמדה 2-3 אמור להצטרף. כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט, קורי היגינס חזק ברשימה.

גם בגזרת הגבוהים רשימת המועמדים מתחילה להיסגר, כאשר ג'מאל מקלין, שחקנה של אלבה ברלין, ממשיך להיות המועמד המוביל להצטרף. עם זאת, אבל במועדון עוקבים אחרי שני שחקנים נוספים, מאחר שהכוונה היא להתחזק בשני שחקני פנים בקיץ הקרוב.

שני המועמדים החדשים לחיזוק הם ג'ון בראיינט וטרבור אמבקווה. בראיינט בן ה-28, שמתנשא לגובה של 2.11 מטרים, שיחק בשתי העונות האחרונות בבאיירן מינכן, והוא היה מועמד מוביל למכבי לפני שנתיים. אמבקווה (26, 2.03 מ') שיחק גם הוא בגרמניה בעונה החולפת - בבאמברג, שם שיתף פעולה עם קרלון בראון, אקס הפועל תל אביב.

במכבי ת"א שמו עין גם על טיבור פלייס הגרמני (25, 2.18 מטרים), אך מבינים כי העלויות של שחקן ברצלונה אמורות להיות כבדות מאוד. לפיכך, ההערכה היא שמתוך השלושה - בראיינט, אמבקווה ומקלין - שניים יוחתמו. כאמור, מקלין ממשיך להיות המועמד המוביל לשדרג את הצבע של הצהובים.

בגזרת הישראלים, במכבי תל אביב מחכים לשמוע מאלכס טיוס על התכניות שלו לעתיד. טיוס צריך להודיע לאנשי המועדון עד תחילת חודש יולי אם הוא משלם "ביי-אאוט" ועוזב, או נשאר במכבי לפחות לעונה נוספת. כזכור, בסוף השבוע עלו דיווחים בחו"ל לפיהם טיוס קיבל הצעה רשמית ומפתה (שכר של 1.5 מיליון דולרים לעונה) מחימקי מוסקבה.