היינס, יחפה על היעדרו של סמית' (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
היינס, יחפה על היעדרו של סמית' (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב המריאה הערב (מוצ"ש) לאילת לקראת משחק מספר 2 בסדרת חצי גמר הפלייאוף מול הפועל אילת (ראשון, 21:05, ערוץ 1). דווין סמית' הפצוע יחזור לפעילות לכל המוקדם רק בעוד 10 ימים, כאשר הזר שהצהובים לא רשמו למשחק הוא ג'ו אלכסנדר, בגלל הצורך במוביל כדור נוסף. מרקז היינס, אם כן, הוא האיש הנבחר.

"בוודאי שנראה את נייט לינהארט, אבל לא רק אותו", הבהיר המאמן גיא גודס. "כל אחד יצטרך לחפות על חסרונו של דווין, שהוא שחקן דומיננטי מאוד אצלנו כמו שכולם יודעים. איבדנו שני סקוררים (גם לנדסברג) וכל אחד יצטרך לתת יותר. מרקז היינס יירשם למשחק, כי אנחנו חייבים מוביל כדור נוסף".

על מה עבדתם מאז משחק מספר 1?
"התאמות הגנתיות והתקפיות. אנחנו צריכים להיות מרוכזים כי איבדנו שישה כדורים כבר ברבע הראשון של המשחק הראשון, זה נתון משמעותי. בנוסף, לעצור את השלשות של אילת שקלעו 13 שלשות אצלנו בבית וגם לשחק מבוקר".

"זו עדיין מכבי"

מאמן הפועל אילת אריק שיבק אמר לאתר ערוץ הספורט: "ברור שבסדרה עושים התאמות ממשחק למשחק, ללא כל קשר למכבי אלא באופן כללי. גם בלי דווין, מכבי זו עדיין מכבי. אולי פחות עמוקה, אבל עדיין מכבי. כשדיברתי עם השחקנים השתמשתי בסדרה של מכבי מול נס ציונה, וראינו מה קרה שם במשחק מספר 2. אסור להיות 'מרוצים מהתוצאה' במשחק הראשון. אנחנו לא שם ואסור לנו להיות שם. אנחנו משחקים בבית, אולם מפוצץ ואנחנו לא רוצים שזה יקרה".

באילת מעריכים כי היכל בגין יהיה מלא בכ-1,300 אוהדים ושלא ייפתחו הקופות ביום המשחק. מצבת השחקנים מלאה וכולם כשירים למשחק. אפיק ניסים הוסיף: "בשביל משחקים כאלה אנחנו עובדים קשה שנה שלמה, אנחנו מאוד רוצים לשמח את הקהל והעיר אילת".