הפועל אילת (צילום: אלן שיבר)
הפועל אילת (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
המצטיין, אפיק ניסים (אלן שיבר)
המצטיין, אפיק ניסים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אילת בהיסטריה. הקבוצה הדרומית עשתה את הבלתי ייאמן, ניצחה 76:79 בהיכל והדיחה אותה בחצי גמר הפלייאוף, לראשונה מאז 1993. אפיק ניסים באחד ממשחקי השיא שלו בקריירה הפציץ 21 נקודות והוביל את אילת לגמר הפלייאוף בפעם השניה בהיסטוריה שלה. המשחק הראשון מול הפועל ירושלים בגמר הפלייאוף ייערך ביום שני באילת.  

ניסים המאושר אמר בסיום:"אמרתי אחרי משחק 4, לחזור מ-2:0 היה קשה, בכדורסל יש דברים שאי אפשר להסביר. משהו השתנה ברבע שלישי, משהו שינה את כל הסדרה. אני לא מאמין, בשביל זה משחקים כדורסל. שמח בשביל החבר'ה ובשביל העיר.  העונה היו לנו עליות וירידות, הירידות היו קשות, היו לנו משחקים רעים אבל האופי שלנו ניצח משחקי חוץ גדולים, מול חיפה ומול מכבי. אנחנו בגמר, זה רק שני משחקים הולכים על אליפות.

המאמן אריק שיבק שהגיע באמצע העונה והרים את אילת מהקרשים התמוגג: "עשינו משהו באמת גדול, לספורט בישראל, לכדורסל בישראל וכמובן לעיר אילת. אמרתי בסוף משחק 2 שנפלנו מהרגליים. שינינו משהו באימונים שלנו בנושא הפיזי כדי להגיע עם רגליים טריות יותר וזה עבד. ממשחק 3 ואילך השתמשנו יותר בהגנות חכמות, מכבי יותר טובים מאיתנו".

"הבנו שכדי לעבור אותם צריכים להשתמש בטקטיקות" המשיך שיבק, "השתמשנו בכל מה שאנחנו יכולים כדי לעבור אותם וזה עבד. כשהתחלנו את הפלייאוף כולם, כולל  בתקשורת, אמרו שחיפה ידיחו אותנו. עשינו 5 משחקים ועברנו אותם. באנו לסדרה מול מכבי היה 2:0, חלק מאנשי התקשורת כתבו בעיתון ודיברו על זה שמכבי נתנה את המשחק כדי שסמית יגיע לגמר. בסוף אנחנו בגמר".

אילת ביצעה הישג בלתי נתפש. עונת 2009/10 היתה הפעם אחרונה בה מכבי ת"א הגיעה למשחק 5 ומכריע, אז היא עברה את בני השרון ברבע הגמר, אך הפסידה את האליפות לגלבוע/גליל. הפעם אחרונה בה הפסידו הצהובים בסדרה היתה אי שם בעונת 92/93, עונת הדובדבנים המפורסמת של פיני גרשון וגליל עליון. בנוסף, זו הפעם הראשונה בתולדות הליגה בה מכבי מאבדת יתרון 0:2 בסדרה. הפועל אילת נכנסה לדפי ההיסטוריה.