מקל, צפוי לחזור למכבי ת"א (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
מקל, צפוי לחזור למכבי ת"א (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

ההחלטה של הנהלת היורוליג שלא להעניק כרטיס חופשי להפועל ירושלים תהיה כנראה משמעותית מאוד לא רק עבור האלופה, אלא גם עבור מכבי תל אביב. גל מקל, שזכה לחיזורים אינטנסיבים למדי מצד אורי אלון וגיא הראל, מעוניין לשחק במפעל הבכיר באירופה ולכן נראה כי הוא בדרכו לקדנציה שניה בהיכל.

יש לציין כי עדיין אין סיכום בין הצדדים. גורמים המקורבים לגל מקל ציינו כי השחקן ינסה בכל זאת להשיג ביומיים הקרובים הצעה מהליגה הטובה בעולם. אם ב-48 השעות הקרובות הוא לא ימצא קבוצה ב-NBA, הוא יחתום ככל הנראה במכבי על חוזה לשלוש שנים. על פי אותם גורמים, הרכז צפוי להשתכר כ-650 אלף דולר בעונה. במידה שמקל יחתום במכבי ת"א לא יהיה לו סעיף יציאה ל-NBA בעונה הנוכחית, אלא רק בקיץ הבא.

הרכז הישראלי, שישחק עם הנבחרת של ארז אדלשטיין ביורובאסקט, הגיע במהלך העונה החולפת לניז'ני נובגורוד מרוסיה, במדיה רשם 11.7 נקודות ו-4.7 אסיסטים בממוצע ב-6 הופעות ביורוליג. אם אכן יצטרף למכבי, מקל ישתף פעולה שוב עם טיילור רוצ'סטי, ששיחק גם הוא בניז'ני אשתקד.

החתמה של מקל במכבי תהיה הצהרת כוונות משמעותית מבחינת הצהובים, שלא רק רוצים להחזיר את האליפות, אלא גם להגיע רחוק ביורוליג. מכבי כבר החתימה את אחד השחקנים הטובים ביותר בעונה שעברה במפעל - טיילור רוצ'סטי, שחתם על חוזה לשנתיים בהיכל.