רגעים לא קלים. איך מכבי תקום מזה? (אלן שיבר)
רגעים לא קלים. איך מכבי תקום מזה? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
גם המזל לא היה צהוב הפעם (אלן שיבר)
גם המזל לא היה צהוב הפעם (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי תל אביב סיימה אמש (רביעי) את העונה בצורה כואבת במיוחד, עם הדחה כבר בחצי גמר הפלייאוף אחרי 79:76 לאילת בהיכל. זה נגמר עם 2:3 מפתיע בסדרה, דווקא אחרי שהאלופה היוצאת הוליכה 0:2, ועכשיו זה הזמן ללקק את הפצעים.

סיפורה של מכבי העונה כלל לא מעט פציעות שפגעו בקבוצה לאורך העונה, כאשר הדבר מכוון בעיקר לפציעה של דווין סמית'. השחקן החשוב ביותר של הצהובים נפגע כבר בתחילת הסדרה מול אילת ולא חזר לשחק. בלעדיו למכבי לא היה מספיק אופי כדי להיחלץ מהדחה.

"מאוכזב מעצמי". היינב (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"היה קשה לראות את זה מהצד, הייתי יכול לתרום על הפרקט", אמר סמית' המאוכזב, שישב על אזרחי וצפה בחבריו שלו זורקים את העונה לפח, "היו לנו עליות וירידות העונה, שחקנים עם ניסיון ברמות הגבוהות. באנו לעבודה בכל יום, אבל לפעמים זה לא הולך ולפעמים כן. הפעם המזל לא היה לצידנו. כדי לחזור לרמה של השנה שעברה צריך להציב רף גבוה לעונה הבאה ולהמשיך לעבוד קשה. אלה רגעים לא פשוטים עבורנו כעת".

סמית' יישאר העוגן של מכבי גם בעונה הבאה, אבל מרקז היינס כבר לא יהיה חברו לקבוצה. הגארד, שאיכזב העונה, סיים עונה ויבלה את הקיץ בחיפושים אחר יעד חדש. "זה היה משחק שהיינו צריכים להוביל בו ולנצח", אמר היינס, שדווקא נתן כמה דקות טובות אמש, "הקרדיט לאילת, הם לקחו וקלעו כמה זריקות חשובות. מגיע להם לעלות לגמר. היו לנו כמה ריצות במשחק מספר 3, וגם אז הם חזרו, ובהארכה המומנטום היה אצלם. זה קורה לפעמים, קבוצה מקבלת ביטחון וקשה לעצור אותה".

"אני מאוכזב מעצמי מאוד, אחזור הביתה בקיץ, אלמד מזה ואשתפר", התייחס היינב לעצמו ולעתידו, "אהיה טוב יותר כתוצאה מהעונה הזאת. אני לא יודע מי תיקח את האליפות, אילת ניצחה את מכבי חיפה ואז אותנו, והתקפית קשה להתמודד איתם. יהיה גמר מצוין".